5 tipov pre krásu

1. Žiarivé oči

Oči sa krásne rozžiaria, ak si na ne priložíme obklad z vatových tampónikov namočených do chladného feniklového čaju.

tipov pre krásu

2. Jemná a hebká pokožka tela

Kto by presne takú nechcel mať? Skúste osvedčený trik na zjemnenie pokožky: Zmiešajte pol šálky čerstvo vytlačenej šťavy z citróna s tromi litrami plnotučného mlieka a túto zmes vylejte do kúpeľa vo vani. Doba kúpeľa: 15 – 20 minút.

3. Krásna a čistá pleť

Ak chcete mať krásnu a čistú pleť, skúste si ju pravidelne pretierať tampónikom namočeným do čerstvo vytlačenej šťavy z pomaranča, do ktorej ste pridali trochu mlieka.

4. Hodvábne ruky

Ak chcete, aby pokožka vašich rúk výrazne zjemnela, doprajte im kúpeľ z ovsených vločiek: Zoberte za hrsť ovsených vločiek, zalejte horúcou vodou a nechajte vychladnúť tak, aby ste vo vode udržali ruky. Potom do tohto kúpeľa ponorte ruky a vydržte až kým voda nevychladne. Potom ruky opláchnite, osušte a zľahka nakrémujte. Budú ako vymenené!

5. Lesklé vlasy

Po umytí si vlasy opláchnite špeciálnym kúpeľom z vody, do ktorej ste priliali jablčný ocot. Tento roztok je vhodné do vlasov aj jemne vmasírovať. Ak chcete, aby bol vlasový kúpeľ dôkladný, pripravte si ho do vedierka alebo do väčšej plastovej fľaše z minerálky, ktorou si vlasy pohodlne a dôkladne prepláchnete.