5 trikov na sexi vlasy

Dobrých tipov pre krásne vlasy nikdy nie je dosť – možno sa vám hodia práve tieto…

Viac lesku
Viac lesku vo vlasoch docielime tak, že si vlasy po umývaní dôkladne opláchneme studenou vodou (čím chladnejšou, tým lepšie). Studená voda vyhladí vlasovú štruktúru. Po umytí a ľahkom osušení vlasov votrite do nich pár kvapiek arganového alebo jojobového oleja.  Jemný olejový film ich ochráni aj pred vysušovaním slnečnými lúčmi a škodlivými účinkami bazénovej, či morskej vody. Po učesaní a vytvorení účesu môžeme ešte použiť špeciálny lesk na vlasy.

sexi vlasy

Levia hriva
Krásny dojem hustých vlasov už nemusí byť len snom. Po umytí a ľahkom presušení si vlasy dvíhame pramienok po pramienku smerom nahor a ku korienkom si nastriekajme špeciálny lak alebo penové tužidlo, vďaka ktorému vlasy získajú objem. Aby sme celkový dojem hustých vlasov ešte viac umocnili, skloníme hlavu do predklonu a vlasy si takto vyfénujeme. Ak chceme vlny, môžeme si ešte jednotlivé pramene dotvarovať kulmou.

Mastné korienky a suché končeky vlasov?
Aj tu je ľahká pomoc! Veľmi účinné sú špeciálne šampóny a raz do týždňa masáž vlasovej pokožky žihľavovou vlasovou vodou.

Dlhé vlasy
Vyžadujú
špeciálnu starostlivosť, ale bolo by zbytočné  preháňať to so šampónovaním, pretože vlasy by to zbytočne vysušovalo. Stačí si našampónovať vlasy iba pri korienkoch a rozotrieť šampón dôkladne po temene hlavy. Stekajúci šampón, ktorý na dlhé pramen vlasov steká pri oplachovaní, na umytie vlasových končekov úplne postačuje. Takýto postup môžeme zvoliť aj pri umývaní vlasov, ktoré sa mastia pri korienkoch, ale majú suché končeky.

Aj vlasy majú zlé dni…
Neveríte? Ak už raz neviete, ako si ich upraviť, postriekajte si jednotlivé pramene vlasov tužidlom, natočte si ich okolo prsta a pripnite pinetkami. Nakoniec si vlasy presušte fénom, prečešte prstami a spevnite lakom na vlasy.