SPÄŤ
Móda a krása

8 spôsobov, ako zvládnuť bežné kozmetické nehody

Od: Henrieta Karabova 16.6.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Občas sa stávajú núdzové prípady aj v oblasti krásy a kozmetiky. A preto sa s vami chcem dnes podeliť o moje top kozmetické tajomstvá.

Ak ste stále v pohybe, a ak nastane kozmetická kríza, musíte myslieť rýchlo a kreatívne. Aj keď nie každá situácia sa dá rýchlo vyriešiť, môžete sa o to aspoň pokúsiť.

Ponúkam vám mojich 8 top kozmetických tajomstiev, ktoré mi v minulosti pomohli a verím, že budú nápomocné aj vám.

kozmetické nehodyOdstránenie škvŕn od deodorantu z tmavého oblečenia

Škvrny od deodorantu nikdy nevyzerajú dobre, no preto hneď nemusíte stráviť celý deň zahanbená, či si ísť prezliecť oblečenie. Zoberte si pár siloniek a prevráťte ich naruby. Nylon je skvelý na jemné látky ako hodváb a dokáže rýchlo odstrániť šmuhy. Nemáte silonky? Vyskúšajte detské obrúsky alebo jednoducho navlhčite utierku a skúste jemne vydrhnúť fľak.

kozmetické nehodyVyhnite sa rozmazanej očnej linke

Rozmazanej očnej linke sa môžete vyhnúť veľmi jednoducho. Po nanesení, či už gélovej alebo tekutej linky, si ju prejdite hodiacim sa púdrovým očným tieňom. Očný tieň vám dokáže pomôcť ,,zapečatiť“ linku a tá vám vydrží počas dňa či noci bez rozmazania. No predtým, ako pôjdete spať, si ju zmyte.

kozmetické nehodyPredĺžte si trvácnosť vašej manikúry

Ak sa vám odštiepilo z vašej francúzskej manikúry, použite opravný lak (bielitdlo) na zaplnenie. Sú vaše nechty výrazne odrastené? Pretrite ich jemnou vrstvou kontrastného laku, zlatý alebo trblietavý skvele fungujú a jednoducho ich naneste od nechtového lôžka. Nikto nebude vedieť, že ste nemali čas zájsť do salónu. Naštiepil sa vám necht počas romantickej večere? Poproste čašníka o zápalkovú škatuľku. „Škrkadlo“ je výbornou náhradou za pilník na nechty.

kozmetické nehodySkryte ,,zlé vlasy“

Máte už výrazne odrastené vlasy? Skúste si spraviť cik-cak cestičku vo vlasoch. Korektor na zakrytie odrastov funguje perfektne, no pokiaľ nemáte žiaden po ruke, poslúžia vám aj očné tiene, ktoré najviac sedia k vášmu odtieňu vlasov. Ak ich  zľahka poprášite, nebudú vaše odrasty také viditeľné. Poletujúce a statické vlasy? Zoberte si antistatické handričky a zľahka si nimi prejdite po vlasoch, aby ste skrotili vaše neposlušné vlasy. Zapríčinila vlhkosť, že vás vaše vlasy prestali poslúchať? Vtrite si trochu krému do dlaní a zľahka nimi prejdite cez vaše vlasy. Zaťaží ich to a upokojí poletujúce vlasy.

Opravte si roztrhnutý lem

Boli ste na akcii a zrazu ste zistili, že máte roztrhnutý lem? Opravte to zatváracím špendlíkom alebo môj obľúbený tip – odolnou lepiacou páskou. Spinky na papier môžu takisto poslúžiť ako rýchla oprava. Ak máte čas, nafarbite ich stálou fixkou, čím zakryjete vašu vlastnoručnú opravu.

Odseknúť zaseknutý zips

Čo urobíte, keď sa vám zasekol zips? Naneste trošku mydla pozdĺž vášho zipsu – či už máte pevné, tekuté, penu, akékoľvek, ktoré máte po ruke. Šetrným použitím a troškou zakrútenia by to malo fungovať.

Zelené stopy po bižutérii

Predtým, než začnete nosiť akékoľvek bižutériové prstene, natrite ich zvnútra priesvitným lakom. Nechajte vyschnúť a hotovo. Tento tip takisto funguje aj na náhrdelníky či náramky. Potrebujete ,,utesniť“ kov predtým, než ho začnete nosiť. 

Zbavte sa záhybov na vašom oblečení

Často sa to stáva, keď cestujete a vybalíte batožinu. Ale čo robiť, keď nemáte príručnú žehličku? Využite to, čo používate na úpravu vašich vlasov. Žehlička na vlasy vám môže pomôcť vyžehliť vaše záhyby na oblečení. Nefunguje to však pre každý typ pokrčenia, ale môže to byť rýchla pomoc pre tie malé. Vždy začnite na najnižšej teplote žehličky. Očistite ju vlhkou handričkou od zbytkov vlasových prípravkov, jemne vložte pokrčenú časť oblečenia medzi steny žehličky a podržte sekundu či dve. Funguje to čarovne.

Tak, a teraz máte už všetky tajné kozmetické tajomstvá vo vrecku, budete lepšie pripravená na boj s kozmetickými nehodami.

Jacquie Carter

womangalérie VŠETKY