Aj vás láka tetovanie? Alebo už ste jeho nositeľkou?

Čo by ste mali vedieť o kerke a ako ošetrovať tetovanú pokožku?

Aj vy ste sa už zamýšľali nad tým, aké by to bolo, keby ste si pokožku svojho tela nechali ozdobiť tetovaním?  Ale máte tak trochu obavy a váhate nad tým, či áno, alebo nie? Prípadne, pre aký vzor sa rozhodnúť? V každom prípade si treba uvedomiť, že je to rozhodnutie na dlhú dobu, viac-menej na celý život Jasné, že šikovné ruky odborníkov dokážu neželané motívy z pokožky aj odstrániť. Treba si však uvedomiť, že je to proces náročný, finančne nákladný a nemusí byť vždy na 100 % úspešný. Ak si však chcete urobiť jasno v tom, či tetovať alebo nie, ako tetovať a v konečnom dôsledku aj v tom, ako sa starať o pokožku po tetovaní,  možno vám pomôžu nasledovné praktické tipy a podnety na premýšľanie…

tetovanie

Dočasné alebo trvalé tetovanie?

To je dôležité rozhodnutie. Ak sa totiž rozhodnete pre dočasné tetovanie, treba to tatérovi povedať. Použije iný druh pigmentov, ktoré vydržia kratšiu dobu – približne 5- 10 rokov. Závisí to od typu kože, veku, metabolizmu, životného štýlu a podobne. V prípade, že máte o tetovaní pochybnosti, určite bude najlepšie zvoliť túto alternatívu, pretože o pár rokov sa vám tetovanie už nemusí tak veľmi páčiť, alebo by ste sa ho už aj chceli celkom zbaviť. Ak však koketujete s tetovaním a chceli by ste ho vyskúšať iba na pár dní a potom ho zase a najmä podľa potreby meniť, môžete skúsiť ešte krátkodobejšie tetovanie, ktoré vydrží iba pár dní. Ak sa urobí kvalitne, je na nerozoznanie od pravého.

Tak aké sa vám páči? Biele, čierne, alebo farebné tetovanie?

Tetovanie už dávno nie je to, čo bývalo a už zďaleka sa netetuje iba tmavým alebo čiernym atramentom. Fanúšikovia tetovania si môžu vybrať aj farebné tetovanie, ktoré doslova hýri pestrými farbami a tí, ktorí chcú niečo originálnejšie a decentnejšie, môžu sa rozhodnúť pre bielu kerku, ktorá pôsobí oveľa jemnejšie a pripomína čipku. Okrem toho, tento druh tetovania pôsobí oveľa nenápadnejšie a je ľahšie zladiteľný s niektorými druhmi oblečenia ako klasická tmavá alebo farebná kerka.

tetovanie

Niektorí skúsení tatéri hovoria, že hojenie bieleho tetovania môže trvať dlhšie, farba môže blednúť a tetovanie má tendenciu deformovať sa.Treba preto zvoliť čo najkvalitnejší atrament, poradiť sa s tatérom a vybrať si naozaj dobré tetovacie štúdio. V opačnom prípade by sa mohlo stať, že biela kerka môže postupom času trochu zožltnúť.

Nástrahy pri bielej kerke…

Vhodnými adeptami na biele tetovanie sú ľudia so svetlou pokožkou. Pozor však treba dať aj na to, aby pokožka nebola priveľmi citlivá, pretože v tom prípade by biele tetovanie, aj po zahojení mohlo vyzerať ako kožná choroba. Nevhodné sú aj motívy drobných hviezdičiek, kruhov a bodiek a drobné obrázky, pretože mohli by pôsobiť ako jazvy alebo pripomínať uštipnutie hmyzom.

tetovanie

 Pri bielej kerke sa v mnohých prípadoch neodporúčajú ani veľké obrazce, napríklad na chrbát, na celé ruky, ani tetovanie lýtok.

Aký motív si vybrať?

Výber motívu nie je taký jednoduchý, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. To, čo sa vám páči v dvadsiatich rokoch, v štyridsiatke či päťdesiatke môže vyzerať trápne – ak sa rozhodnete pre trvalé tetovanie.  Rozhodne sa vyhýbajte nástojčivému nutkaniu nechať si vytetovať iniciálky svojej veľkej lásky, pretože situácia sa môže o pár rokov zmeniť. Potom váš aktuálny partner bude mať denno-denne na očiach meno svojho predchodcu. Istým riešením by, samozrejme, bolo, ak by ste si v dôsledku toho hľadali výlučne partnera s tým istým menom, ale to by asi bolo trochu obmedzujúce.  J Okrem toho je vhodné dobre premyslieť aj miesto na tele, ktorým tetovanie ozdobíme. Môžeme sa totiž dostať v budúcnosti do okolností, keď bude tetovanie nevhodné, prípadne môže prekážať nášmu zamestnávateľovi. Najmä ak pracujeme v školstve, bankovníctve, zdravotníctve, či v štátnej službe… Možno by preto bolo vhodné zvoliť si na tetovanie miesto, ktoré v prípade potreby možno zamaskovať oblečením… Pri výbere motívu si treba uvedomiť, že motív by mal ladiť s typom našej postavy a celkovým imidžom. Ak máme skôr drobnejšiu postavu, aj vytetovaný motív by mal byť nežnejší. Veľmi drobným motívom sa však radšej vyhnite, mohli by z určitej vzdialenosti pripomínať modrinu.

Veľmi dobrou voľbou sú stredne veľké a jednoduché obrazce či tvary. Vo svete letia zvieratá, stromy, geometrické tvary a kvetiny. Samozrejme, všetko je vec vkusu.

Výber tetovacieho štúdia

Ak sa chceme vyhnúť zdravotným problémom, prípadne ich aspoň čo najviac obmedziť, vyberme si kvalitné tetovacie štúdio s dobrými odporúčaniami a poskytovanými zárukami. Pokútnym zariadeniam, hoci by aj ponúkali lacné tetovanie, sa obrovským oblúkom vyhnite. Pravda, ak nechcete riskovať najrôznejšie infekcie a v horšom prípade aj závažné ochorenia. Predtým, než tatér začne tetovať vzor na vašom tele, je nutné podpísať s tetovacím štúdium zmluvu o diele. Tu sú vymenované všetky  riziká, ktoré môžu vzniknúť a prípadne aj opravy, ktoré by mohlo byť potrebné urobiť.

tetovanie

Na čo si treba dať veľký pozor?

Všetok použitý materiál, teda všetko to, čo je potrebné pre vaše tetovanie, musí byť pred začiatkom práce vybraté zo sterilného obalu. Tatér to musí vybrať z obalu pred vami. Rovnako je potrebné, aby pracoval v sterilných rukaviciach, ktoré sú iba na jedno použitie!

Ako zaobchádzať s tetovanou pokožkou?

Konkrétne inštrukcie o tom, ako ošetrovať pokožku krátko po tetovaní, vám povedia priamo v tetovacom štúdiu. V každom prípade, pokožka bude ešte nejaký čas citlivá. Po tetovaní nepite najmenej 24 hodín alkohol a priamemu slnečnému žiareniu, ako aj soláriu, ale aj saune, sa vyhýbajte minimálne  po dobu jedného mesiaca.  Rovnako dlhý čas by sme sa nemali ani dlhodobo máčať vo vode. Takže pobyt vo vani, bazénoch, či kúpeľoch odložme radšej na

Po tetovaní je potrebné ošetriť pokožku vhodným after-care krémom, aby koža bola premastená. Počas ďalších 14 dní natierajte miesto 4-5krát denne, pretože koža by nemala ostať suchá. Chrastičky po tetovaní v žiadnom prípade nesmieme násilne odtrhávať, škrabať, ani šúchať. Ak tetovanie svrbí, je to znak hojenia kože, môžete si ju jemne poklepať. Snažte sa zabrániť priamemu kontaktu s vodou minimálne dovtedy, kým chrasty neodpadnú. Vhodné je iba opatrné sprchovanie s čo najmenším dotykom vody a tetovaným miestom. 

Ak sa budete neskôr opaľovať na priamom slnku, myslite na to, že UV lúče ovplyvňujú farebné pigmenty v tetovacej farbe. Nezabudnite si preto natrieť tetovanie krémom s dostatočným UV filtrom (aspoň 30).

Naše tipy na ošetrenie pokožky po tetovaní:

Ak aj vašu pokožku zdobí tetovanie, určite by ste mali urobiť všetko preto, aby bolo krásne, aby bolo vašou ozdobou a aby bola krásna a zdravá aj vaša pokožka. Samozrejme, na našom trhu je množstvo ošetrujúcich prípravkov, ale ak si chcete vybrať najvyššiu kvalitu, vyberte si výrobok moravskej firmy Cannacura, kde sa už druhú dekádu venujú výskumu, vývoju a výrobe konopnej kozmetiky. Jej prípravky nájdete v ponuke Konopného družstva, ktorého je členom. 

tetovanieCannabios Tattoo

Balzam určený na ošetrenie všetkých kožných problémov, zvlášť po tetovaní.

Obsahuje len vysoko kvalitné rastlinné suroviny v bio kvalite, predovšetkým bio kokosový olej, ktorý dokonale zvláčňuje, zvlhčuje pokožku a pôsobí ako ochranný štít. Hlavnou zložkou na jeho výrobu je však zmes panenského olivového oleja, za studena lisovaného konopného oleja a jedinečného extraktu z rastliny konopa. Balzam je určený na starostlivosť o tetovanú pokožku i veľmi citlivú pokožku, keďže má upokojujúci a tíšiaci účinok.

 

tetovanie

Trompetol Tattoo

Prípravok vyvinutý pre starostlivosť o tetovanú pokožku.

Upokojuje  a regeneruje pokožku, napríklad po pôsobení slnka a vody.
Vďaka obsahu lekárskej vazelíny masť vytvorí ochranný film, ktorý okrem ochrany pokožky zabráni jej vysúšaniu. Rastlinné zložky Cannabicomplexu CC+ pomáhajú obnoveniu prirodzených vlastností pokožky.

Použitie pri oboch prípravkoch: 1 až 2-krát denne, alebo podľa potreby jemne vmasírujte.

 

www.konopnydvor.sk

www.konobox.sk

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach