SPÄŤ
Móda a krása

Ako NEvyzerať staršie

Od: Henrieta Karabova 11.5.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Existuje toľko pravidiel, ktoré hovoria čo by sme mali a nemali robiť aby sme vyzerali mladšie. Je čas zastaviť starnutie tým, že sa zbavíme našich zlých módnych návykov! Ponúkame vám 6 módnych tipov, ktoré vám pomôžu nevyzerať staršie ako sa cítite.

Nikto, či už žena alebo muž, nechce, aby ho okolie vnímalo ako starého. Chceme byť „cool“. Chceme, aby si o nás ostatní mysleli, že sme trendy.

Nemyslím si, že starnutie je tá časť, ktorú nemáme radi, myslím, že to čo nás znepokojuje je keď vyzeráme staršie ako v skutočnosti sme. Čítala som nespočetne veľa kníh a článkov o tom, čo by sme mali a nemali robiť, aby sme si zachovali mladistvý vzhľad. Ale vedeli ste, že niektoré veci, ktoré robíme, nášmu vzhľadu v skutočnosti pridávajú zopár rokov navyše?

Ako NEvyzerať staršie

Ako NEvyzerať staršie ako sa naozaj cítite

Takže, viete čo otriaslo mojím svetom? Minule som sa dozvedela, že sa sama robím staršou… A nebolo to tým, že som niečo povedala, alebo tým, že nosím natupírovaný účes a la 80. roky, ale z úplne iného dôvodu. (Radšej sa posaďte ak máte viac ako 25 rokov) Bolo mi povedané, že vyzerám staršie kvôli tomu, že nosím hodinky. Hodinky! Aké ďalšie znaky starnutia som si nevšimla? Sú nejaké ďalšie veci, ktoré by sme mali robiť, aby sme odvrátili pozornosť od nášho veku? Verte, že sú! Tu sú niektoré z mojich najlepších rád, ktoré keď budete nasledovať, okamžite sa zmeníte!

 Poriadne sa pozrite na svoj šatník

Sú dva extrémy, ktorých sa môžeme dopustiť pri výbere správneho oblečenia pre náš vek.

🌺 Niektorí ľudia, len čo dosiahnu hranicu 40 rokov, sa stanú veľmi konzervatívnymi. Ukázať trochu tela je pre nich nepredstaviteľné a začnú sa obliekať ako ich starí rodičia. Nesúhlasím. Jednoducho neexistuje žiadny dôvod na to, aby sme si oblečením pridávali vek. Keď ukážeme trochu kože – umiernene samozrejme, neurobíme nič zlé, bez ohľadu na vek.

🌺 Druhý extrém je, keď ľudia ukazujú príliš veľa. Zúfalo sa snažia zachovať si mladosť tým, že sa obliekajú ako tínedžeri a dúfajú, že ich to udrží v kurze. Nič neodhalí starnutie ženy viac ako príliš krátka minisukňa a tielko, ktoré odhaľuje pupok. Och…

Módne omyly sa nevyhnú ani mužom. Ak ešte stále nosíte svoje oblečenie z čias, keď ste chodili na univerzitu, prišiel vhodný čas pozrieť sa po niečom novom a zbytočne zo seba nerobiť staršieho. Ako starneme, naše telo sa mení. Mení sa aj naše držanie tela a to, v čom sme kedysi vyzerali úžasne, môže dnes na nás pôsobiť zvláštne.

Odložte šeď, siahnite po farbe

Čierna je moderná vždy, hovorí sa, že zoštíhľuje a je elegantná. Ale uvedomila som si, že čím tmavšie a fádnejšie veci nosíme, tým vyzeráme staršie. Oblečenie so šedými podtónmi môže spôsobiť, že vyzeráte mdlo tak ako samo oblečenie. Pridajte do šatníka farby. Najdôležitejšie je mať farbu blízko tváre. V prípade mužov, odporúčam farebné tričko alebo ešte lepšie kravatu. Vyberte si živé farby a uberiete si zopár rokov. Čo sa týka žien, nezamerajte sa iba na oblečenie, ale aj na doplnky. Oživte sa farebnou šatkou alebo náhrdelníkom.

Dajte si pozor na pohodlné topánky

Bola som rozhodnutá nosiť ihličky až do smrti. Ale prišiel ten osudný deň, keď som sa musela začať pozerať po pohodlnejšej obuvi na bežné nosenie. Opätky boli jednoducho pre mňa zrazu nepohodlné. Lenže, keď som rozmýšľala o pohodlných topánkach v predstavách som videla zdravotnícku obuv alebo iné nízke topánky. Svetoví výrobcovia obuvi však prišli s pohodlnými, no stále trendovými topánkami v krásnych farbách a štýloch. Takže môžete odložiť tie mučivé topánky a nahradiť ich módnymi, živými, a najmä pohodlnými. A ak to znamená extra nakupovanie nových topánok, potom som za!

Zbavte sa šnúrky na okuliaroch

Chápem to. Sú pohodlné. Niektorí výrobcovia sa dokonca aj snažia, aby sa stali trendom. Ale nakoniec, bez ohľadu na to koľko korálikov, alebo kamienkov na šnúrke je, stále vyzeráte ako keby ste už boli na tom tak, že si neviete spomenúť kde ste svoje okuliare odložili a preto si ich nechávate na tele. Akože, vymyslite niečo iné!:)

Ak vlastníte nohavice s elastickým pásom, zbavte sa ich

Viem, že väčšina z nás nenosí tento druh nohavíc, ale ak o tom uvažujete – zabudnite na to! Možno ste nabrali pár kíl a hľadáte niečo čo vám dodá trošku pohodlia. Ja vrelo odporúčam radšej trošku pohybu a zmenu jedálnička než nohavice s elastickým pásom. Staré mamy môžu nosiť tieto nohavice. Právo cítiť sa pohodlne si predsa zaslúžili. Ale čo sa týka zvyšku z nás, v žiadnom prípade! Radšej si oblečte legíny s dlhým tričkom alebo svetrom a chutné topánky.

Iba pre ženy… Spáľte svoju podprsenku

Dámy, musíte si prejsť svoju starú spodnú bielizeň a zničiť svoje staré podprsenky. Boli by ste prekvapené koľko žien nosí stále rovnaké číslo a štýl podprsenky, ktorú nosili pred 10, 20 rokmi. Odborníci hovoria, že 90% žien nosí zlú veľkosť podprsenky. Tento fakt ničí vzhľad. Verte mi! Choďte do kabínky obchodného domu a začnite od nuly. Keď starneme, mení sa aj naše telo. Keď si nájdete podprsenku správnej veľkosti, vylepší to aj držanie vášho tela a tiež vám to pomôže vyzerať lepšie v iných šatách. Len tento malý trik sám o sebe uberie vášmu vzhľadu zopár rokov. Nosenie podpornej a peknej podprsenky v správnej veľkosti je jednoduchým spôsobom ako sa vyhnúť staršiemu vzhľadu. A okrem toho, podprsenka, ktorá sedí je aj pohodlná!

Našli ste sa v tomto zozname módnych faux pas?

Ja osobne, sa budem držať mojich módnych tipov a budem si istá, že vždy čelím svetu so sebadôverou. Hovorí sa, že vedomosť je polovica vyhratého boja a ja som šťastná, že môžem starnúť s gráciou – tak dlho kým ma niekto uvidí ako mám na sebe pohodlné elastické nohavice! Nech sa stane čokoľvek, nechcem, aby mi niekto hádal o dvadsať rokov viac.

-j-

womangalérie VŠETKY