Ako sa starať o pery, aby netrpeli?

O svoje telo by sme sa mali pravidelne starať. Určité časti na našom tele a na tvári sú omnoho citlivejšie na zmeny počasia a rôzne teploty. Najmä naše veľmi jemné pery sú vystavené mrazu a studenému vzduchu.

Ako sa starať o pery
https://www.shutterstock.com

Poradíme vám, ako sa starať o pery tak, aby netrpeli.

Doprajte si peeling

Pery si občas vyžadujú aj hlbšiu starostlivosť. Aspoň raz za tri týždne by ste si mali dopriať jemný peeling z prírodných zdrojov, ktorý vaše pery vyhladí a jemne vás zbaví odumretej kože. Zmiešajte lyžičku cukru (nie práškový), lyžičku medu a trochu olivového oleja. Pery potrite touto zmesou a jemne masírujte. Vaše pery sa aj krásne prekrvia.

Náš tip: Cukor, ktorý použijete, by ste mali predtým podrviť mažiarikom, alebo použiť nejaký jemnejší druh cukru, napríklad kokosový. Vaše pery by nemuseli dobre zniesť klasický kryštálový cukor, pretože by ich mohol len zbytočne podráždiť.

Med pohladí

Med obsahuje minerály a vaše pery jemne zvláčni. Natrite si vrstvou medu pery a nechajte chvíľu pôsobiť.

Ako sa starať o pery
https://www.shutterstock.com

Balzam je základ

Investujte do dobrého balzamu, ktorý je základom. Noste ho vždy pri sebe. Vo vrecku, v kabelke, v zásuvke pracovného stola. Všade, kde sa vám to hodí a kde ho budete mať po ruke. Balzam pery ochráni a zvláčni. Chráni ich pred mrazom, dokonca aj pred slnkom. Treba si však vybrať taký, ktorý obsahuje aj ochranný faktor.

Úsmev je silná zbraň, obzvlášť, keď jeho polmesiačik vykúzlia zamatovo jemné pery 🙂

Náš tip: Nové vyživujúce peelingy na pery Labello Wild Rose a Labello Aloe Vera obsahujú čiastočky peelingu, ktoré spoľahlivo odstránia šupinky kože z pier a úplne sa na nich rozpustia.

Ako sa starať o pery
nivea

Katka