Chcete mať väčšie oči?

  Samozrejme, že ženy s väčšími, výraznejšími a žiarivejšími očami sú oveľa krajšie a zvodnejšie. Veď načo by inak všetky tie maskary, očné tiene, kontúrovacie pomôcky a iné neodmysliteľné drobnosti na krášlenie očí boli? Aby však efekt bol dokonalý, musíme sa ich naučiť účelne používať. Prezradíme zopár jednoduchých trikov, vďaka ktorým bude pohľad vašich očí neodolateľný.

  Horné riasy treba natočiť

  Napriek tomu, že reklamy na neodolateľne dlhé a husté riasy, ktoré dosiahnete iba vďaka tej či onej riasenke, vyzerajú veľmi presvedčivo, musíme si povedať jedno: V prípade, že nemáte prirodzene dlhé a husté riasy, iba samotná maskara vám k očividnému zvýrazneniu očí až tak veľmi nepomôže. Otvorený a rozžiarený pohľad docielite až vtedy, keď si riasy natočíte pomocou klieštikov na riasy. Až potom si riasy môžete zvýrazniť pomocou maskary.

  Umelé riasy dokážu zázraky!

  Ak máte z natáčania rias pomocou klieštikov obavy, môžete si nechať nalepiť umelé riasy a problém máte na dlhší čas vyriešený. V prípade, že takéto “dlhodobé” riasy nechcete, môžete si doma (alebo s pomocou kozmetičky) nalepiť samostatné trsy umelých rias, ktoré pôsobia veľmi zvodne a dodajú oku tú správnu iskru… Samozrejme, mali by sme si to najprv nacvičiť  a neskúšať to po prvý raz tesne predtým, ako sa vyberieme do spoločnosti, či kamkoľvek, kde chceme očariť. 😛 

  Vždy si naneste maskaru aj na spodné riasy!

  Možno ste si už veľakrát prečítali, že niektorí vizážisti radia, aby sme si dolné riasy radšej nezvýrazňovali. Ak chceme dosiahnuť krajší pohľad a výraznejšie oči, rozhodne by sme si ich zvýrazniť mali. Aby sa nám to krásne podarilo bez akýchkoľvek šmúh, držme riasenku vo zvislej polohe. Jemným ťahom prechádzajme po riasach sem a tam. Pohľad sa krásne otvorí a oči sa rozžiaria. Ďalším dôležitým zvýrazňovačom očí je očná linka – radšej si však namaľujte očnú linku mäkkou kajalovou ceruzkou a tú potom ešte trochu rozotrite pomocou aplikátora, aby linka nepôsobila tvrdo.

  Nepodceňujte úpravu obočia

  Aj keď si myslíte, že obočia vám zakrýva ofina, nikdy nepodceňujte jeho úpravu. Prebytočné, “divorastúce” chĺpky si vytrhajte. Ak si nie ste celkom isté, aký tvar by malo mať vaše obočie, obráťte sa na skúsenú kozmetičku. Aj tá najdokonalejšia očná linka a superdlhé riasy nemôžu vyzerať sexi, ak máme neupravené obočie!

  Biely očný tieň – to je sila!

  Starý a dobrý trik na ešte žiarivejší pohľad: Biela bodka očného tieňa, ktorú aplikujeme do vnútorného kútika oka. Presne na miesto, kde sa stretáva horné a dolné viečko. Slávne filmové hviezdy to robia presne takto! Len sa dobre prizrite na ich fotografie! Ak sa vám bodka na vnútornom kútiku oka nepáči, môžete si nakresliť  hrubšiu linku bielou krémovou ceruzkou na spodné viečko, alebo si spodné viečko zvýraznite strieborným očným tieňom, či striebornou kajalovou ceruzkou.

  Mimochodom – jeho veličenstvo rozjasňovač!

  Nie je síce všemocný, ale aj tak dokáže veľmi veľa! Ak máte pekne upravenú obočie, naneste si rozjasňovač pod obočie a potom rozotrite do stratena. Uvidíte, ako vám to rožiari pohľad. 😛  No a ak mávate kruhy pod očami, naneste si trochu rozjasňovača aj pod oči – pohľad bude pôsobiť sviežo a výrazne.