SPÄŤ
Móda a krása

Čo všetko dokáže kolagén?

Od: Jana Vančová 9.10.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Ak nás trápia kožné ochorenia, máme problém s cievami, bolia nás kosti, kĺby a zle sa nám hoja rany a zlomeniny, môže nám pomôcť kolagén!

kolagén

Ľudské telo si kolagén vytvára samo – žiaľ, iba do istého veku…

Kolagén je ľudskému telu celkom prirodzený a za normálnych okolností si ho naše telo vytvára samo. Žiaľ, je to tak iba do istého veku a približne po 25. roku života sa jeho produkcia začína veľmi prudko znižovať. Po štyridsiatke, a najmä po štyridsiatich piatich rokoch, sa nám kolagén v tele netvorí už takmer vôbec.V niektorých prípadoch, napríklad u športovcov, alebo u ľudí, ktorí fyzicky veľmi ťažko pracujú, sa problém s nedostatkom kolagénu môže prejaviť už oveľa skôr. Následky v podobe problémov na seba zvyčajne nenechajú dlho čakať.

Ako sa prejavuje nedostatok kolagénu?

Úbytok kolagénu v tele sa môže prejavovať rôzne: začnú sa objavovaťproblémy s vráskami, výrazne sa môže zhoršiť kvalita vlasov a nechtov a drobnými problémami, ktoré prehliadame s tým, že „už nie sme najmladší“. Ak máte problémy s boľavými kolenami, šľachami, bolesťami chrbtice a ďalšími podobnými problémami, doplnenie kolagénu vám môže výrazne pomôcť.

Ak vás trápi suchá pokožka, lupienka, atopický ekzém, bércove vredy, alebo iné formy kožných ochorení, je možné, že vám pomôže doplniť si zásoby kolagénu v tele. To platí aj o problémoch s cievami, ako sú napríklad kŕčové žily, metličkové žilky a popraskané kapiláry. Kolagén je totiž základný stavebný prvok telesných tkanív, väziva, kože a žilných stien.

Prečo je kolagén pre telo tak dôležitý?

Ľudské telo si kolagén prirodzene vytvára samo. Jeho produkcia sa ale zhruba od vašich 25. narodenín začína spomaľovať a v 40-45ke sa vám netvorí už skoro vôbec. Úbytok kolagénu sa začína prejavovať vráskami, zhoršenou kvalitou vlasov a nechtov a drobnými problémami, ktoré prehliadame s tým, že „už nie sme najmladší“. Ak máte problémy s vysušenou pokožkou, ekzémami, lupienkou a ďalšími podobnými problémami, doplnenie kolagénu vám môže výrazne pomôcť.

Čo kolagén dokáže?

 • zmäkčuje a zvyšuje elasticitu epidermy, vrchnej vrstvy pokožky
 • pomáha odstraňovať suché vrásky
 • pomáha vo väčšine prípadov akné
 • môže pomôcť pri liečbe a zmierniť príznaky uhryznutia a pobodania hmyzom
 • pomáha liečiť drobné popáleniny, omrzliny, škrabance a modriny
 • pomáha pri liečbe rôznych nechtových ochorení
 • pomáha pri liečbe povrchový aj vnútorný kŕčových žíl
 • zmäkčuje okraje starých jaziev, vyhladzuje čerstvé jazvy
 • pomáha s liečbou kožných alergických reakcií
 • pomáha pri zápaloch pokožky (regenerácia)
 • spomaľuje rozširovanie vlásočníc a popraskaných žiliek
 • pomáha pri liečbe  lupienky
 • pomáha pri regenerácii po chirurgických zákrokoch

Bolia vás kolená? Máte problémy s kĺbmi? Zle sa vám hoja zlomeniny? Na vine môže byť nedostatok kolagénu. Kolagén je základná stavebná hmota kostí, šliach, chrupaviek, väziva, kože… Nachádza sa aj v ďalších telesných orgánoch. Ich úlohou je udržovať spojivové tkanivá dostatočne pevné, aby dokázali správne plniť svoju funkciu.

Prečo je kolagén pre telo tak dôležitý?

Ľudské telo si za normálnych okolností prirodzene  vytvára kolagén samo. Jeho produkcia sa ale zhruba od vašich 25. narodenín začína znižovať a v 40-45ke sa nám netvorí už skoro vôbec. Samostatnou kategóriou sú športovo aktívny ľudia u ktorých sa nedostatok kolagénu môže prejaviť aj skôr, práve pre nadmernú športovú záťaž. Úbytok kolagénu v tele sa začína navonok prejavovať vráskami, zhoršenou kvalitou vlasov a nechtov a drobnými problémami, ktoré prehliadame s tým, že „už nie sme najmladší“. Ak máte problémy s boľavými kolenami, šľachami, bolesťami chrbtice a ďalšími podobnými problémami, doplnenie kolagénu vám môže výrazne pomôcť.

Ktoré problémy rieši dodanie kolagénu?

 • uľaví vám pri bolestiach a chronickom zápale kostí
 • zmierňuje bolesti kostí a kĺbov pri artritíde i reumatizme
 • spomaľuje rednutie kostí pri osteoporóze
 • urýchľuje holenie po zlomeninách, vyvrtnutiach, po pôrode
 • pomáha proti paradentóze
 • zmierňuje bolesti chrbtice a ischias
 • výborne pôsobí po najrôznejších chirurgických zákrokoch
 • eliminuje obareniny, modriny, počiatočné preležaniny
 • lieči bércove vredy

kolagén

Kolagén ako prevencia artrózy

Artróza, ktorá bolesť kĺbov spôsobuje, sa väčšinou neobjaví až v starobe. Príznaky obvykle začínajú už po 40. narodeninách. Liečba rozvinutého ochorenia je značne obmedzená, a preto by mal každý venovať aspoň trochu času prevencii. Významnou prevenciou úbytku chrupavkových tkanív je okrem pravidelného pohybu a racionálnej stravy práve dopĺňanie kolagénu.

Skvelé tipy pre zdravie a krásu:

Tekutý kolagén vo forme peptidov

Najvyššie množstvo kolagénu v dennej dávke – 8000 mg,  vstrebateľný až 99 %, 100 % prírodný

Je jedinečný v tom, že obsahuje patentovaný hydrolyzovaný rybí kolagén, čo  umožňuje ľudskému telu po prvýkrát vstrebať prírodný kolagén bezpečným a biologicky dostupným spôsobom. Je obohatený o kyselinu hyalurónovú, vitamín C, zinok a vitamín B9.

kolagénKľúčovým princípom je skutočnosť, že kolagénové peptidy obsiahnuté v  OPTIMAL Tekutom kolagéne fungujú ako spúšťač aktivácie vlastnej kolagénovej tvorby.

Má teda dvojaký účinok: poskytuje telu prírodný kolagén a zároveň zvyšuje jeho produkciu v tele.

Je veľmi ľahko stráviteľný a nezanecháva rybiu pachuť.

kolagénCOLLAGEN očný krém EYEREVIVE®

Môže byť používaný už vo veľmi mladom veku, pretože zabraňuje tmavým kruhom a opuchom v oblasti okolo očí, zatiaľ čo v staršom veku pôsobí proti starnutiu buniek, zvyšuje vitalitu a stimuláciu pokožky, vyhladzuje povrchové, ale aj hlbšie vrásky okolo očí a  zároveň posilňuje viečka. 

VLASTNOSTI

► Redukcia vrások (veľkosť a počet) a mimických vrások /liniek

► Učinná prevencia proti starnutiu

► Zvýšenie hustoty a pružnosť pokožky – lesk a jednotnosť vo farbe 

► Aktívna hydratácia

► Upokojujúce a protizápalové vlastnosti.

Aktívne zložky

Prirodzený peptid Argireline, ktorý účinne napodobňuje pôsobenie botoxu a postupne  znižuje svalové kontrakcie, odstraňuje vrásky a mimické vrásky a zabraňuje tvorbe nových.

Peptid kolagénu  aktivuje bunkovú regeneráciu a pôsobí hlboko na vrásky.

Kofeín znižuje čierne kruhy pod očami a neestetické očné vačky.

Unikátna látka sľuda (prírodný kryštáľ) zakrýva čierne kruhy a zaisťuje jasnosť  a lesk v tejto oblasti.

Rastlinné výťažky

Aesculus hippocastanum (pagaštan konský):

má vasculostimulačné vlastnosti, je vhodný pre stimuláciu obehového systému

Ruscusu aculeatus ( listnatec bodlinatý): stimuluje krvný obeh, znižuje začervenanie tváre , zmierňuje opuchy a tmavé kruhy pod očami

Chamomilla recutita (harmanček nemecký): poskytuje Anti-aging – protistárnuci účinok, hojenie a má protizápalové vlastnosti

Hammamelis aqua (vilínový extrakt) : pomáha pri podráždení, znižuje opuchy, bojuje proti baktériám

– BEZ GMO (geneticky modifikované organizmy)

– BEZ parabénov

– Netestované na zvieratách

womangalérie VŠETKY