Dodajme svojmu šatníku iskru: trend lesku a flitrov

  Aj vám sa zdá ten váš šatník akýsi fádny, opozeraný, nie je na ňom nič svieže? Zabudnime na to, že oslnivé flitre, kamienky a kovový lesk sú určené len na slávnostné príležitosti a pozvime ich do našej nežnej dennej garderóby.

   trend lesku a flitrov

  Dôležitá je mäkká silueta

  Pri výbere flitrových alebo lesklých letný šiat je dôležité, aby vytvárali mäkkú siluetu, nie prísnu a pevnú, ktorá môže pôsobiť až priveľmi slávnostne a nebudeme sa v nej cítiť uvoľnene. Heslom tohtoročnej letnej módy je voľnosť pohybu, nadrozmerné veľkosti, sviežosť, a také by mali byť aj naše lesklé letné šaty.

  Odhaľme nohy

  Krásne nohy treba ukázať! Lesklé alebo trblietavé šaty s vysokým rozparkom alebo v mini, či v mikro-mini dĺžke pôsobia veľmi sexy. Ak nechceme pôsobiť priveľmi sviatočne skombinujme flitrové krátke nohavice alebo minisukňu s bežným tričkom alebo jednofarebným topom.

  Kovový lesk a flitre aj na topánkach

  Na letných sandáloch najlepšie vyniknú trblietavé kamienky a flitre. Takéto topánky nemusí vôbec nosiť len do spoločnosti. Krásne vyniknú pri jednoduchých letných šatách, či nohaviciach s tričkom. Naopak, lesklé a trblietavé šaty je vhodné radšej kombinovať s jednoduchšími topánkami, aby sme nepôsobili až prehnane slávnostne a gýčovo. Podobne uvažujme aj pri výbere kabelky. Vyvarovať by sme sa mali lacným gumeným napodobeninám kvalitných topánok, ktoré sú neraz ozdobené až priveľmi výraznými kamienkami upozorňujúcimi na nekvalitu.

  Boho štýl

  Jedným z najvýraznejších tohtoročných letných trendov je štýl boho. Ten predstavuje dlhé voľné šaty, ale aj veľmi široké predĺžené nohavice a plášť, charakterizujúci tento štýl – kaftan. Všetky tieto hlavné prvky boho štýlu môžu byť osviežené kovovolesklými doplnkami, či použitím kovových farieb priamo ako súčasť látky. Kaftan sa nosí nielen na šaty, ale aj samostatne ako náhrada šiat, a tiež na pláž – na plavky.

  Flitre a kamienky aj na rifľovine

  Každé žena by mala mať v letnom šatníku aspoň jedny krátke rifle s trendovými nášivkami, výšivkami, našitými flitrami, kamienkami alebo perličkami. Veľmi sexy sú rifľové košele so zdobením, ktoré môžeme na večer nosiť rozopnuté na tope.

  -sz-

  Foto: SiNSAY, MOHITO, RESERVED