Dotyky, ktoré krášlia a omladzujú

Chodievate aspoň občas na masáž tváre?

Vravíte, že na také niečo nemáte čas, ani peniaze? Ale to predsa nevadí! Prezradíme vám 4 skvelé tipy na rýchlu masáž tváre, vďaka ktorej budete vyzerať mladšie a sviežejšie! Účinok sa dostaví už o pár dní, ale predpokladom je, že si takúto masážnu “rýchlovku” doprajete aspoň 3-krát do týždňa. Ideálna je však každý deň – mimochodom, nezaberie vám viac ako 5 minút…

Dotyky

Ideálne je, ak si masáž zvyknete robiť pravidelne večer – po očistení pleti, keď si na tvár nanesiete výživnú ampulku alebo nočný krém. Potom už stačí iba jednoduchá masáž pre krásu:

Nos

Masáž začnite v bode medzi koreňom nosa a začiatkom obočia, a to tak, že tretím a štvrtým prstom pravej ruky premasírujeme kúsok pravej časti nosa (vedľa oka smerom nadol) Opakujeme aspoň 3-krát a potom to isté zopakujeme na pravej strane. Táto jemná masáž mierni vrásky hnevu, čiže ryhy medzi obočím a pri koreni nosa.

Nad nosnými dierkami

Prostredníkom masírujeme oblasť nosa nad nosnými dierkami striedavo nahor a nadol. Pri pohybe nahor tlak zosilníme a smerom nadol ho zoslabíme. Tento masážny pohyb uvoľňuje upchaté póry. Opakujte aspoň 6-krát.

Čelo

Tretí a štvrtý prst pravej i ľavej ruky priložíme na stred čela a špirálovitými pohybmi masírujeme čelo smerom k spánkom. Tento pohyb jemným tlakom opakujeme ešte aspoň 3-krát. Zjemníme tak horizontálne vrásky na čele.

Okolie očí

Zavrieme oči, pričom tretím a štvrtým prstom oboch rúk pritlačíme po dobu troch sekúnd na najhlbší bod vnútorných kútikov oka. Potom oboma prstami krúžime okolo očí – opakujeme aspoň 2 -krát, čím podporíme lymfatický tok. Takáto masáž zjemňuje vrásky a kruhy pod očami.

Save