Homeopatia ako súčasť modernej kozmetiky. Aké sú jej výhody?

Metóda alternatívnej medicíny – homeopatia, je v súčasnom svete už známy termín. V jednoduchosti, jej princípom je liečiť pomocou prírodných látok, nie chémie. Kým u nás táto prastará liečebná metóda vyvoláva diskusie, vo svete jej popularita rastie rýchlosťou, ktorá predstihuje aj konvenčnú medicínu. V posledných rokoch sa termín homeopatia začal skloňovať aj v oblasti kozmetiky. Na trhu sa čoraz viac objavujú bezpečné alternatívy, ktoré nemajú negatívne účinky na pleť a ani na  organizmus.

Homeopatia

Homeopatia ako liečba

Homeopatia využíva princíp podobnosti. Podobné lieči podobným, teda snaží sa naštartovať vlastné obranné mechanizmy, aby sa telo dalo do poriadku bez negatívnych vedľajších účinkov. Pri liečbe sa nezameriava iba na symptómy, ale na celého človeka, jeho fyzický aj psychický stav. Vďaka individualizovanému prístupu dosahuje táto liečba vysokú efektivitu a je bezpečná. Na výrobu liekov používa suroviny rastlinného, živočíšneho, minerálneho alebo chemického pôvodu, ktoré sa podľa presných postupov spracúvajú na tinktúry, roztoky alebo práškové formy a tie na hotové lieky. Najčastejšie nájdeme homeopatiká vo forme granúl a globúl. Globuly sú malé guľôčky s hmotnosťou 3 – 5 mg a užívajú sa rozpúšťaním v ústach. Ale stretnúť sa môžete aj s kvapkami, tabletami, masťami či čapíkmi.

Homeopatia v kozmetike

Suchá pleť, vrásky, nemiznúce akné, niekedy máte pocit, že nech robíte, čo robíte, bežné kozmetické prípravky jednoducho nezaberajú. Nejeden vonkajší problém má totiž korene vnútri a tu môže pomôcť práve homeopatia. Kozmetika na báze homeopatie neobsahuje žiadne chemické a toxické zložky. Vo svojej podstate sa vracia na začiatok, keď sa v kozmetike využívali liečivé bylinky a oleje, ktoré majú blahodarné účinky na našu pleť a pokožku. Vyvážené receptúry z okvetných lístkov, obohatených ošetrujúcimi olejmi a rastlinnými výťažkami tak pokožke dodajú živiny a podporujú jej prirodzenú krásu.

Súčasná kozmetika na báze homeopatie

Jednou z kozmetík vychádzajúcich z homeopatie je aj anglická bio kozmetika INLIGHT. Obsahuje vysokú koncentráciu blahodarných živín, ktoré pokožka prijíma ako svoju súčasť a načerpá z nich všetko, čo potrebuje. Srdcom kozmetiky INLIGHT je vlastnoručne vyvinutá bio formula lekára menom Mariano Spiezia, v ktorej sa snúbi staroveká alchymistická tradícia s modernou vedou. Každý výrobok je nielen ručne vyrobený, ale tiež označený vlastným alchymistickým symbolom, ktorý je inšpirovaný prírodou. Cieľom produktov je nielen ponúkať ženám bezpečnú starostlivosť o pleť, ale ich kozmetický problém aj efektívne liečiť.

Príroda je  považovaná za mocný zdroj blahodarných látok, ktoré dokonale vyčistia, vyživia pleť, zbavia ju akné, vrások aj pigmentových škvŕn. Preto bio kozmetika oprávnene predstavuje v posledných rokoch veľký trend. Po mnohých vynálezoch, pokusoch a novinkách v oblasti kozmetiky sa totiž ľudstvo predsa len vracia k tomu najlepšiemu – k prírode.

Produkty Inlight nájdete na biOrganica.cz