Krásna ako ruža

  Krásu ruží a jej vôňu zbožňujeme asi všetci. Už starí Gréci a Rimania  používali jej vonné lupienky ako liek. Rimanky si natierali očné viečka vzácnym ružovým olejom a tí, ktorí veria na tajomné veci medzi nebom a zemou, sú presvedčení o tom, že prírodní duchovia, ktorí pôsobia v ružových húštinách, prinášajú ľudstvu zákon rovnováhy. S krásnym kvetom ruže možno meditovať a naplniť svoje srdce láskou a radosťou, ruže môžeme  zviazať do kytice lásky  a s ružami môžeme podporiť a umocniť svoj pôvab. Tu je niekoľko tipov:

  Krásna

  Ružový ocot pre krásu

  Krásna5 plných hrstí ružových lupienkov zalejeme pollitrom ovocného cotu, zakryjeme a necháme odstáť na slnečnom okne po dobu jedného týždňa. Potom ocot scedíme, ružové lupienky dobre vytlačíme a šťavu z nich pridáme k ovocnému octu. Z takto pripraveného ružového octu potom  každý deň nalejeme do vody, v ktorej si umývame tvár, namáčame  do nej malý jemný uteráčik a prikladáme si ho na tvár – každé ráno na 10 minút a večer na 15 minút.  Spočiatku nalejme do lavórika menej ružového octu, aby sme zistili, aký pomer octu a vody našej pleti prospieva a postupne môžeme ružový ocot pridávať.  Unavená pleť sa zázračne vzrpruží a ožije. Ocot uchovávame v chladničke.

  KrásnaRužový obklad na oči

  Na rozžiarenie a osvieženie unavených očí zalejeme hrsť čerstvých ružových lupienkov a kytičku čerstvej petržlenovej vňate prevarenou vodou a necháme niekoľko hodín vylúhovať. Precedeným výluhom navlhčíme vatový tampónik a priložíme na niekoľko minút na oči.

  Ružový krém na zničenú pleť

  250 g nesolenej bravčovej masti (alebo 250 g kokosového tuku) a 250 g čerstvých ružových lupienkov zmiešame a necháme niekoľko dní stáť. Potom v horúcpm vodnom kúpeli chvíľu povaríme, prelisujeme cez plátno, necháme vychladnúť a nanášame na postihnuté miesta.

  KrásnaRužová maska

  25 čerstvých voňavých ružových lupienkov, 1/8  litra destilovanej vody, 50 g lanolínu, 20 g neslaného masla alebo kokosového tuku. Lupienky dáme do malého hrnčeka, zalejeme  horúcou vodou a necháme 2 hodiny lúhovať. Znovu ohrejeme a precedíme, lanolín a maslo (kokosový tuk)  rozpustíme vo vodnom kúpeli, po kvapkách pridáme ružovú vodu a miešame dovtedy, až kým nám vznikne jemná hmota. Používame ako nočný krém alebo ako masku, Pleť bude žiarivá a hebká.

  KrásnaMeditácia s ružou

  Zoberte si do dlane kvet ruže. Pozorujte jej rozvíjajúce sa lupene a myslite na to, že sa pozeráte na krásu  vlastného srdca.  Predstavujte si, že všetok hnev, strach aj nenávisť sa rozpúšťajú, po celom svete sa rozlieva čisté a zlaté svetlo. Táto energia je živá a plná života. ” Koľko dáš, toľko dostaneš” – to je božská pravda. Táto malá meditácia vás upokojí a naladí na pozitívne myslenie.

  KrásnaKytica lásky

  Červené ruže zviazané do  krásnej kytice  pomôžu vraj mužovi získať si srdce vyvolenej ženy a vzbudiť jej záujem a vášeň… 😛

  Dobrá rada pre menej odvážnych

  Ak chcete, aby to nevyzeralo až tak prvoplánovo, rovnaký účinok má vraj aj kytica z orchideí, voňavých karafiátov alebo nádherné gerbery…

  Save