Krásna pleť aj na jeseň

  V jesennom období zvyčajne je na pleti čo naprávať. Vysušená a neraz aj slniečkom vytrápená pokožka potrebuje niečo zázračné, čo by ju opäť rozžiarilo. Zopár skvelých tipov, ktoré zaručene pomôžu a k tomu tip na zázračný krém… J

  Krásna pleť

  Moja babka pochádzala z bohatej aristokratickej rodiny, kde sa dodržiavala etiketa, jedlo sa strieborným príborom z meissenského porcelánu, pilo z krištáľových pohárov a k večeri sa podávalo víno. Ako to v časoch prvej republiky bývalo, každé dievča z dobrej rodiny muselo mať vzdelanie v internátnej škole zameranej na to, ako viesť domácnosť a ako byť zručnou a hlavne krásnou manželkou. Už vtedy si potrpeli na to, ako ľudia vyzerajú, a tak sa babka, ako dáma na úrovni, starala o svoju pleť od svojej mladosti až do smrti. Vždy som obdivovala jej dokonalú bledú pleť, ktorá bola bez výrazných vrások ešte aj po osemdesiatke.

  Kozmetika z masti a byliniek fungovala oddávna…

  V tých časoch si ženy kozmetické prípravky na pokožku  pripravovali samy doma.  V mažiari podrvili rôzne bylinky: nechtík, šalviu, harmanček, skoroceľ a iné a pridávali ich do bravčovej masti alebo rastlinných olejčekov. Tieto zázračné prírodné prípravky natierali na tvár, robili si z nich masky, alebo ich používali na liečbu kožných ochorení a ekzémov.  Dlho som rozmýšľala, či babkina tvár bola taká zachovalá a pekná od byliniek, alebo od bravčovej masti – v každom prípade to fungovalo.

  Krásna pleť

  Niekedy si nevieme vybrať

  V dnešnej dobe svet kozmetiky pokročil a často si nevieme ani správne vybrať. Masívne reklamné kampane v masmédiách nás presviedčajú, že práve ich výrobok je ten pravý, ale už neraz sa mi stalo, že som drahý krém musela zahodiť, lebo mi spôsoboval alergickú reakciu. Pre mňa platí, že skôr tie prírodné prípravky, ktoré sú vyrábané v menších sériách, kde sa s ich kvalitou „vyhrajú“, sú to správne riešenie pre moju citlivú – aj starnúcu (ale to si nepriznávam J ) pleť…

  Krémy, ktoré naozaj čarujú…

  Krásna pleť

  Pred pár rokmi som objavila kozmetiku, ktorej základná zložka je pštrosí olej. Pštrosí olej má tú  vlastnosť,  že neupcháva póry, pleť môže dýchať a má vysokú penetračnú  schopnosť. Spolu aj s účinnými látkami preniká o mnoho  hlbšie do pokožky, ako ostatné oleje používané v kozmetike.  Spojením pštrosieho oleja s liečivými  bylinkami  sa účinok prípravkov znásobí. No a medzi nami: keď som objavila s nádychom nostalgie starých čias aj  pleťový „krém s francúzskym kaviárom“ – no kto by odolal! J. Ale našla som tam aj iné krémiky, ktoré urobia zázrak s našou pleťou, napr. „SKIN MAGIC“ so siedmimi extraktmi z rastlín, ktorý naozaj čaruje.

  Pre každého niečo špeciálne

  Ak má niekto kožné problémy, na ktoré nič nepomáha – ani kortikoidné masti a podobne, oplatí sa odskúšať pštrosiu masť s nechtíkom. Mne pomohla s popraskanými pätami a suchými miestami na pokožke, ale mám kamošky, ktorým zabrala na psoriázu a atopický ekzém. Je to prírodný produkt bez parfumov, nevonia, ale pomáha. Jasné, že to nefunguje na všetko a na každého, ale za pokus to stojí – skúste aj vy…

  Krásna pleť

  SKIN  MAGIC – je výživný pleťový krém, ktorý aj zo zvädnutej pleti na tvári urobí divy. Vďaka spojeniu pštrosieho  oleja so siedmimi druhmi bylín – zelený čaj, lopúch, nechtík, praslička, pyštek, šalvia a aloe vera – spomaľuje starnutie pleti, má protizápalové účinky a pokožku tváre dokonale hydratuje a vyživuje. Je vhodný aj ako podkladový denný krém pod mejkap.

  Krásna pleť

  CALENDULA – liečivý zázrak na počkanie. Je to  neparfumovaná masť s obsahom 92 % čistého pštrosieho oleja s  výťažkom z nechtíka.  Calendula je  jediný krém tohto druhu vyrábaný v Európe a bola klinicky testovaná v Prahe na regeneračné účinky. Hlboko premasťuje a má antibakteriálne účinky. Urýchľuje hojenie rán, vredov,  preležanín a pozitívne pôsobí aj pri liečbe atopického ekzému a psoriázy.