Jar v znamení ležérnej elegancie

Mnohé z nás si pri hľadaní vlastného módneho štýlu potrpia najmä na pohodlnosť a originalitu. Preto sa s termínom ležérnej elegancie stretávame v poslednej dobe veľmi často. Je neskutočne univerzálna a pristane naozaj každému.

A ako teda vyzerať ležérne a zároveň chic?

ležérnej elegancie

Prepojenie štýlov ležérnej elegancie

Ležérna elegancia je trend, ktorý prepája voľnejší štýl, do ktorého patria jednoduché strihy, basic oblečenie, tenisky, ale aj prvky elegantného štýlu. Elegancia na druhej strane miluje dokonalosť a kombinuje ženské prvky. Nájdeme v nej vysoké podpätky, saká či sukne, luxusnejšie materiály a premyslené  strihy. Spojením týchto dvoch štýlov si vytvoríte trendy outfity na každý deň. Základom je správne prepojenie kusov. Aj obyčajné rifle a iné kúsky z vášho „casual“ ležérneho šatníka môžu vyzerať elegantne a štýlovo, ak sa spoja so správnymi doplnkami a topánkami.

Kombinácie

Kľúčom je nájsť zlatú strednú cestu. Zoberte si s oboch štýlov to najlepšie. Ak sa vo zvolenom outfite budete cítiť dobre a sebavedome, budete tak aj vyzerať.

Veľmi ľahko si kombinácie vytvoríte aj zo základných kúskov vo vašom šatníku. Sústreďte sa najmä na oporné prvky akými sú sako a mokasíny, alebo alebo jednoduchý outfit v kombinácii s lodičkami. Spájať môžete aj materiály. Vyskúšajte dvojicu denim a čipku, alebo kožu a hodváb. Takýto kontrast rozhodne zanechá dojem.

Nina Murárová

Il. fotografia:

pinterest.com

Galéria: Twinset, cellbes.sk, Pietro Filipi, Kara, La Femme