Aby sa nám dobre spalo

Čo je najdôležitejšie? Kvalitný spánok v skvelej nočnej bielizni. V takej, ktorá nás nikde netlačí, je vzdušná, nepotíme sa v nej a popri tom všetkom aj výborne vyzerá a je sexy! Pyžamá a nočné košele sú dôležité, a to rovnako ako oblečenie, ktoré nosíte cez deň. Dajte si na výbere nočnej bielizne záležať.

nocna bielizen

Prepych, ktorý si môžeme dovoliť
Nočná bielizeň sa môže pochváliť elegantnými strihmi, prepychovými látkami a štýlovým dizajnom. Základným charakteristickým prvkom  sú ľahké materiály v luxusnom prevedení. Priestor dostal chladivý hodváb, francúzska krajka, ľahký šifón – elegancia, zvodnosť a voľnosť zároveň.

Nežná farebnosť
Na spánok sú vhodné jemné nevýrazné farby, ktoré zároveň pôsobia nežne, elegantne, ale stále zvodne. Sú to farby štýlu vintage – okrem klasickej bielej, slonovinová, svetlosivá, jemne ružová, ale aj modrá s bielou potlačou, či biela s hnedou potlačou. Prevažujú elegantné striebristé tóny. Pokiaľ ide o vzory, trendové sú tak ako aj na dennom oblečení malé husté vzory.

Dych orientu
Vnášajú ho orientálne kvety,  ale aj nevyhnutný doplnok k nočnej košieľke, či k pyžamu – zmyselné krátke kimono. Malo by byť z rovnakého materiálu ako pyžamko, či košieľka a tvorí tak rozkošný set. Zároveň je aj praktické, v chladnejšej časti noci určite oceníme jeho výhody – či už sa potrebujete uprostred noci napiť alebo ráno si chcete vychutnať na terase kávičku pri východe slnka.

Ak máme chuť, kimono si môžeme zvoliť aj v inej farebnosti a môže nám slúžiť ako elegantný župan aj po sprchovaní, či v chvíľach relaxu počas dňa. Veľmi obľúbenou orientálnou kombináciou farieb je tmavomodrá až čierna s ružovými, oranžovými, či červenými veľkými atraktívnymi kvetmi a zelenými lístkami. Samozrejme, nemôže chýbať pre kimono tak typické previazanie v páse.

Mini kombinácie
Veľmi trendové sú krátke pyžamové kombinácie , ktoré tvoria kraťasy s hodvábnou mašľou v páse a s elegantným lemom a vrchný diel na zapínanie s golierikom – rovnako s krátkymi rukávmi. Veľmi zvodne a romanticky pôsobí aj kombinácia slonovinových na stehnách rozšírených šortiek s vkladanou francúzskou krajkou a bolerko v rovnakej farbe. Bolerko tvorí hodvábna podprsenka, obklopená zvodnou krajkou, z ktorej sú aj maličké krídelkové mini rukávy. Netradične pôsobí aj zaujímavý výstrih v oblasti dekoltu. Ďalšou zaujímavou alternatívou je krátky overal.

-sz-

Foto: Marks & Spencer