Aj v teplom počasí môžeme byť štýlové!

Očarujúce trendy do práce: Budeme sa cítiť pohodlne!

Ani napriek stále vysokým príjemným teplotám vonku sa nemusíme cítiť v práci nepohodlne, či nevhodne oblečené. Stačí si zvoliť správne materiály, strihy a farby a očaríme štýlovosťou aj v teplom počasí! Tu je niekoľko módnych tipov, ako na to.

byť štýlové

Zásady, ktoré treba mať vždy na pamäti

Horúce slnko a vysoká teplota na vonkajšom teplomeri neznamená, že  musíme svoj dobrý vkus odložiť na chladnejšie dni a do práce chodiť v jednoduchých športových outfitoch. Krásny outfit, ktorý stále spĺňa všeobecne platný pracovný dresscode, môžeme hravo poskladať i v tropickej horúčave. Stačí sa len držať niekoľkých zásad:

byť štýlové

Vyberajme svetlé farby, temné nechajme na zimu

Svetlé farby menej pohlcujú slnečné žiarenie (čo oceníme najmä počas obednej pauzy i cestou z práce, keďže klimatizované pracoviská sú už takmer všade pravidlom). Možno však neviete, že svetlé tóny majú ďalšiu veľkú výhodu – pôsobia chladivo a sviežo i na našu psychiku. Jednoducho – i v tom najväčšom teple sa v nich cítime lepšie.

Voľme priedušné materiály a vzdušné strihy

Nikdy sa nebudeme cítiť v lete v práci dobre, ak budeme nosiť vypasované obtiahnuté strihy a materiály, ktoré nedovoľujú našej pokožke dýchať. Základ voľby teda je priedušný materiál a vzdušný strih. Naša pokožka bude môcť lepšie dýchať a pohyb látky nám bude príjemný. A to kedykoľvek, aj keď prejdeme len pár krokov do kuchynky, do vedľajšej kancelárie alebo ku kopírke. I maličkosti sú však dôležité!

Vyhýbajme sa vulgárnym modelom

Leto, horúce počasie a obdobie dovoleniek nás môže zvádzať k tomu, aby sme nosili veľké výstrihy, prikrátke sukne, či obnažené chrbty a ramená. Pozor, toto do práce rozhodne nepatrí! Minisukne a odhalený dekolt si nechajme na víkend, dovolenku a voľné chvíle po práci. V práci dodržme minimálnu dĺžku sukne tesne nad kolená. Namiesto oslňujúceho, ale v práci vulgárneho dekoltu si zvoľme lodičkový výstrih alebo košeľovú blúzku, pokojne aj bez rukávov.

Pohrajme sa s doplnkami

Ak máte pocit, že v oblečení do kancelárie vyzeráte priveľmi stroho a chladne, spestrite svoj outfit vhodnými doplnkami. Napríklad, ak sme si skombinovali decentný outfit v bielych tónoch, pokojne k nemu pridajme farebné lodičky alebo kabelku, ktorá je inšpirovaná aktuálnymi trendmi. Dodajú nám švih a zbavia nás pocitu prísnej kancelárskej strohosti. Opäť však pozor na vulgárne a krikľavé farby, predsa len trosku decentnosti treba dodržať.

-sz-

Foto: Marks & Spencer