Ako byť originálna? Inšpirujme sa Indonéziou!

Východné kultúry a špeciálne oblasti Indonézie dnes veľmi výrazne prenikajú do oblasti módy. Prvky typické pre tieto krajiny sa mixujú s modernými európskymi, či americkými trendami a vzniká niečo originálne, jedinečné, umelecké. Každá žena, ktorá chce zvýrazniť svoju osobnosť, by mala mať aspoň pár kúskov v šatníku.

byť originálna

Trend zvaný Indonézia

Dizajnéri módnych značiek neustále čerpajú inšpiráciu z rôznych kútov planéty. Indonézia je štvrtý najľudnatejší štát. Tvorí ho viac ako 17 000 ostrovov. Začiatok novej sezóny jeseň/zima 18 je aj o trende zvanom Indonézia, ktorý vychádza z pestrosti a rozmanitosti tejto krajiny pretavenej do oblečenia. Charakteristické ornamenty – drobné i výraznejšie, strapce na topánkach, kimonovité strihy blúzok, topov a pulóvrov, nohavice plné originálnych vzorov, dlhé sukne i šperky.

Voľné rukávy a výšivky

Zaujímavým kúskom oblečenia v trende Indonézie je overal s kimonovými rukávmi. Dôležité je, aby vzory charakteristické pre oblasť Indonézie boli na čiernom pozadí. Takže – čierne blúzy s vyšívanými alebo vytlačenými vzormi a rozšírenými rukávmi v bielo-oranžovej kombinácii sú úžasnou voľbou. Tieto vzory veľmi efektne vyznejú aj priehľadných čiernych šatách do spoločnosti. Rozhodne v nich budeme originálne.

Nová funkcia kimona

Kimono sa v našich končinách nosilo maximálne ako náhrada županu. Teraz je povýšené na bežné nosenie, dokonca i do spoločnosti. Malo by byť z jemného materiálu, s kombinovanými vzormi na čiernom pozadí a čiernou šálovou fazónou až po spodok. Kimoná sa preväzujú v páse opaskom.

Strapcové čižmy

Strapce nemusia byť spojené len s kovbojskou módou. Aj na čižmách môžu byť iné – orientálne. Trendové v rámci tohto štýlu  sú čierne čižmy po kolená, ktoré majú strapce v troch vrstvách nad sebou alebo aj nižšie čižmičky na klinovom podpätku so strapcami okolo členkovej pracky a s brmbolcom vzadu.

Celkový dojem znásobíme pridaním doplnkov v rovnakom štýle. Matné kamene v prírodných farbách, masívne náušnice, meď, korále z prírodných materiálov.

-sz-

Foto: Desigual