Ako vyzerajú nové športové kolekcie?

Už dávno nie je pravdou, že v posilňovni, či na lekciách rôznych druhov športov vidíme upachtené telá v prepotených teplákoch. Nové materiály, strihy, farby urobia z každého športového centra hotovú módnu prehliadku.

Pozrime sa, aké prekvapenie urobili módni návrhári pre nás na jeseň a zimu. Aké sú nové športové kolekcie?

Zabudnime na tepláky

Bez ohľadu na to, či cvičíme kardio, jogu, aerobik, box alebo posilňujeme, príjemné a módne oblečenie nám pomôže vo výkone. Budeme sa cítiť podstatne lepšie, navyše nové materiály pracujú v prospech nášho tela aj pri odvádzaní potu a vzdušnosti. Klasické tepláky radšej zo skrine vyberme a budeme mať viac priestoru. Prípadne si ich nechajme len na skutočne špinavé práce. Šport takou určite nie je.

Krikľavé farby vystriedali tlmené odtiene

Nové farby, ktoré prenikli do športového oblečenia vytlačili nedávno obľúbené krikľavé. Naopak, trendové sú tmené farby s jednoduchou potlačou alebo úplne jednofarebné so špeciálnym perleťovým efektom. Tento efektveľmi pôsobivo vyznieva na bordovej, tmavomodrej farbe. Zaujímavým momentom sú perleťové legíny so vsadenou šnurovačkou zo zadnej strany lýtok a mnohé ďalšie sympatické prekvapenia v strihoch, ktoré funkčnému oblečeniu dodáva punc jedinečnosti.

Špeciálny bonus – nielen do telocvične

Špeciálnym bonusom módneho športového oblečenia vhodného na jogu je fakt, že sa dá nosiť aj na iné príležitosti. Jogínky využijeme doma, ale stačí ich vhodne skombinovať a môžeme si ich bez problémov obliecť aj do mesta. Ale tom, ktorý je vlastne blúzou s otvorom na chrbte – prečo neukázať svoj pekný chrbát aj niekde inde ako pri cvičení?

Nezabúdajme na doplnky

Módne športové kolekcie tvoria krátke topy, blúzky s dlhými rukávmi, pohodlné legíny, mikiny i tepláky. Nezabudnime na trendovú športovú tašku. Ľahké vzdušné tenisky a rukavičky bez prstov, ktoré nás ochránia pred nepríjemnými otlakmi, ak si dáme do tela trošku viac. Na jogu sú špeciálne ponožky, ktoré oddeľujú každý prst a spevňujú nohu a spolu s niektorými taškami si rovno môžeme kúpiť aj podložku na cvičenie, napríklad v príjemnej sivo-svetloružovej kombinácii.

-sz-

Foto: Mohito