Bodkovaná rockerka: Dramatická farebnosť a bodky

Bodky na oblečení boli vždy považované za fascinujúce, rozkošné, veselé, osviežujúce. Inak to nie je ani pri ich ďalšom návrate do módy. Tentokrát si farebnosť a bodky vychutnáme v malých i veľkých formách, ale predovšetkým vo výrazných kontrastných kombináciách, ktoré majú rockový nádych.

farebnosť a bodky

Štýl „bodkovanej rockerky“ je úplne jednoduchý, stačí pár výrazných kúskov a umenie kombinovať. Ako sme naznačili, nový trend má rockerský nádych a zameriava sa na dve výrazné farby – červenú a čiernu. Práve tieto farby v kombinácii s ikonickými bodkami sa stali inšpiráciou pre jarné návrhy.

Čierna a červená

Energická červená sa skvele hodí do každodenného štýlu, navyše podporí aj vašu energiu a vášeň. Červenú nájdeme všade – od blúzok, cez sukne, dokonalé kostýmy či na zaujímavých ženských šatách. Najlepším priateľom červenej je čierna, nečudo, že práve táto kombinácia, bude na jar najväčším hitom.

To jarné outfity

Základom by mala byť čierna bikerská bunda, členkové čižmy a prekvapenie vo forme volánovej blúzky, ešte lepšie, ak je z podkovanej látky. Zvoliť si samozrejme, môžeme aj jednoduchú voľnú blúzu s malými alebo väčšími bodkami – buď v červeno-čiernej alebo čierno bielej kombinácií. Zabudnime na pastely a neutrálne farby. Celý čierny outfit je najlepšou voľbou, samozrejme, jedna časť z neho je bodkovaná v kombinácii s bielou alebo červenou.

Sukne a šaty z umelej kože

Rokerský štýl, farebnosť a bodky podporujú aj sukne a šaty z umelej kože, prípadne nohavice z tohto materiálu. Je sexy, vyzývavý, a pritom drsný. Ceruzkové šaty z umelej kože sú navyše veľmi elegantné. Doplňme ich voľnou blúzkou s bodkamim prehodenou na šatách ako kabátik či bolero alebo len bodkovanou šatkou.

Aby nám nebolo zima

Začiatok jari sa nezaobíde bez teplých a pohodlných svetrov. Vyberme si, napríklad krásny sveter v odtieni púdrovej ružovej, ozdobený volánmi. Ideálny model na kombinovanie s rockovými nohavicami z umelej kože. Z doplnkov oceníte ľadvinky, opasky s výraznými prackami, mokasíny či ozdoby do vlasov. Zipsy a nity na nohaviciach, šatách, sukniach a košeliach tiež stoja za pozornosť.

Foto: Mohito