Čarovná zima vo sviatočnom oblečení!

Detská móda už niekoľko rokov absolútne nezaostáva za dospeláckou a je to vidnou aj na tohtoročných zimných kolekciách módnych značiek. Počas tejto sezóny je o to čarovnejšia, že sa do popredia dostávajú trendy, ktoré naplno pracujú s detskou predstavivosťou. A nebola by to správna zima, keby nemala v sebe aj trošku nostalgie sentimentu – ako tie najkrajšie zimné sviatky – Vianoce.

Aj vy ste mali svoje tajomné miesto?
Zaujímavé, tvorivé a originálne módne kúsky pre deti nájdeme napríklad v zimnej kolekcii značky Reserved. Zimná kolekcia pre malé a mladé slečny sa nazýva Palace Masquerade a pre malých a mladých pánov Lil Gatsby. Obe kolekcie majú spoločného menovateľa – sú inšpirované rozprávkami, kúzlami a záhadami.

Celá detská zimná kolekcia nesie názov Tajomné miesto a naplno charakterizuje magickosť nielen vianočných chvíľ, ale celej zimy a detského sveta. Prečo nepopustiť uzdu našej dospeláckej často strnulej fantázii a aspoň deťom nedopriať  niečo očarujúce. Pod stromček si to určite zaslúžia!

Móda pre slečny
Dievčenská kolekcia je plná spomienok na poklady, ktoré deti hľadajú u starých rodičov v podkroví, či v pivniciach, zašifrovaných odkazov, zabudnutých predmetov, či starých hračiek. Tie sa stávajú hlavnými hrdinami magického príbehu zimného oblečenia pre slečny.

Samozrejme, v ponuke nechýbajú ani elegantné sviatočné šanty a sukničky v tmavých farbách. Okrem sivej a čiernej však kraľujú aj tyrkysová a bordová, či biela.

Pokiaľ ide o motívy na zimných šatôčkach a pulóvrikoch jednoznačne prevládajú zimné témy – motívy masiek, ale aj obľúbené poníky, či barokové ornamenty.

Móda pre chlapcov
Podobne ako dievčenská móda, i chlapčenská prežíva svoje návraty do minulosti. V prípade chlapcov však je tento návrat výraznejší – až do dvadsiatych rokov minulého storočia. Charakteristickou črtou tohto štýlu je hollywoodsky šmrnc. Kolekcia je teda plná oblekov, kravát a motýlikov pre správnych malých džentlmenov. Pre pocit pohodlia tu nájdeme aj príjemné a pôsobivé teplé svetre so širokým golierom a prepracované košele ako pre tých najväčších džentlmenov. Potlač pripomína éru Art Deco, takže pôsobí netradične, honosne a pritom je plná fantázie. Samozrejmosťou týchto pekne prepracovaných kvalitných kúskov je aj praktickosť modelov, dobrá kvalita materiálu i spracovania. Bez toho by to predsa nešlo – špeciálne u malých detí.

Najväčšie „vychytávky“
Chlapčenskú módu skvele dopĺňajú traky, ktoré sa nenosia len tak ako by sa mali, ale malí rebeli ich môžu nosiť aj spustené, pozor však, aby si s nimi neublížili. Opatrnosť by mala byť prvoradá aj pri výbere oblečenia pre deti a spôsobe jeho nosenia, napriek trendom. Nechýba ani humor – napríklad vtipné tričká s nápisom „Ešte bývam s rodičmi“. Dievčenská kolekcia je zase spestrená volánovými sukňami, viacvrstvovými šatami v tvare písmena A, ale aj hrubými tvídovými nohavicami , hrubými vzorovými pančuškami, chlpatými svetríkmi a vestami.

-sz-

Foto: Reserved