CHRISTIAN LACROIX – to najlepšie z jeho tvorby

Určite ste už niekedy počuli o slávnom francúzskom módnom návrhárovi Christianovi Lacroix. Jeho outfity sú veľmi kreatívne, pôsobivé a nikdy nenudia.

Oslávite leto s Christian Lacroix

Christian Lacroix

Výnimočnosť v prvom rade

Aktuálne najviac spolupracuje s nemenovanou značkou, ktorej výrobky sú známe aj na našom trhu. Nielenže mu táto spolupráca pasuje, ale priznal, že sa v nej našiel: „Z môjho pohľadu sa naše vzájomné stretnutie stalo osudovým. Mám dojem, že táto značka je ako druh mozaiky rôznych kultúr, je identifikovateľná a výnimočná,“ poznamenal v roku 2018 na margo vzájomnej spolupráce Christian Lacroix.

To najlepšie z módnej fantázie

Jeho kapsulové kolekcie vždy vynikali prémiovosťou a boli navrhnuté pre špeciálne príležitosti. Každú sezónu počas tejto spolupráce Lacroix prekvapoval svojou kreativitou, fantáziou, inšpiráciami, a teraz prichádza to najlepšie, čo z toho vzniklo. Či už máme radšej elegantný kontrast čiernej s bielou alebo výrazné farebné vzory – šaty z dielne slávneho módneho návrhára sú zárukou, že očaríme vždy a všade.

Vzdušné materiály, kvety a farby

Výber z toho najlepšieho je plný kvetov, vzorov farieb. Užime si aspoň v lete vzdušné a príjemné materiály, vďaka ktorým celé rozkvitneme. Mušelín, hodváb, ale aj tyl sa v lete nosia príjemne a veľmi im svedčia strihy v boho štýle. Čo to znamená? Volány a nariasenia – na leto v skrátených strihoch, šnurovačky alebo odhalené ramená, pričom top šiat dekoruje vzorovaná stuha ovinujúca krk.

Mini aj maxi

Z dielne Christiana Lacroixa však nie sú len minišaty. Na šatách na ramienka so sukňou po zem skvele vyniknú veľké vzory a ich kombinácie. Zdroj, samozrejme, pochádza z prírody. Zaujímavý efekt je dosiahnutý, ak je nepriesvitný podklad po šatami o čosi kratší ako ich dĺžka.

Šaty ako šperk

K výraznému umeleckému štýlu outfitu sedia len nevýrazné doplnky, jemné remienkové sandále na stredne vysokom podpätku. Žiadne „okaté“ šperky ani výrazný mejkap nepotrebujeme: šperkom sú samotné šaty. K bielym či čiernym šatám s háčkovanými a vyšívanými motívmi môžeme zvoliť priesvitné dlhšie náušnice s geometriou pripomínajúcou vzory na

Foto: Desigual