Čierna je nová čierna: Jediná a večná

Ak si myslíte, že čierna nikdy nevyjde z módy, máte jednoznačne pravdu. Je nadčasová, skvele sa kombinuje, hodí sa do všetkých štýlov. Nečudo, že nová čierna kraľuje v mnohých zimných kolekciách. Navyše – čiernou nikdy nič nepokazíme.

nová čierna

Nová čierna skrýva v sebe celý vesmír

Čierna neznamená neprítomnosť farby. Dokazujú to i nové módne kolekcie. Outfity rozhodne nepôsobia nudne alebo prázdno, naopak, mimoriadne štýlovo. Dizajnéri premieňajú čierne kúsky na vesmír plný detailov. Častá a pôsobivá je hra s transparentnosťou, ktorá v čiernej vynikne najlepšie. Nechýbajú ani výšivky či potlač tón v tóne. A čo je najdôležitejšie: oblečenie odhaľuje svoje zaujímavé detaily v momente, keď ho máme na sebe, nie keď visí na vešiaku.

Čierna skombinovaná s čiernou

Čierna sa skvele kombinuje s akoukoľvek farbou, ale najviac sa hodí s ďalším čiernym kúskom. Môžeme si vyčarovať štýlový outfit, bez obavy, že by sme niečo pokazili. Čierna vytvára výborný základ pre farebné ornamenty, ktoré napodobňujú východné kultúry. Pohrajme sa s textúrami, leskom, strihmi – bez ohľadu na to či máme rady športový mestský štýl, extravaganciu alebo eleganciu. Transparentné rozšírené rukávy na šatoch, pulóvroch alebo tričkách zdôrazňujú ženskosť aj pri širokých a dlhých strihoch. Podobne, aj v prípade nohavíc prevládajú rozšírené modely, ktoré sa nosia veľmi pohodlne: módne je nielen rozšírenie dole, ale aj celková nadrozmernosť či „mrkváčový“ strih s rozšírením v oblasti stehien.   

Nové modely potešia nielen ženy, ale aj mužov. Muži v čiernych outfitoch pôsobia charizmaticky, čierna zvýrazňuje ich šarm. 

Hravé doplnky

Ani čisto čierne doplnky nemusia byť nudné. Čierna nie je obyčajná, je nadčasová a také sú aj doplnky, ktoré v tejto farbe nájdeme dnes na trhu. Tašky a batohy využívajú rôzne materiály, kombinujú textúry, využívajú kontrast hladkého a drsného, lesklého a matného. Na čiernych kabelkách skvele vyniknú vyšívané ornamenty – čierne, ale aj farebné, prípadne kombinované so zlatou, na teniskách kombinácia so striebornou.