Čo si obliecť na sviatočné dni v zime?

Príťažlivá na slávnostné chvíle

Nech už máme akékoľvek ročné obdobie, žiadna sviatočná, či slávnostná chvíľa sa nezaobíde bez pekného oblečenia. Väčšina z nás si pri takýchto príležitostiach oblieka nové kúsky. Tu je niekoľko zaujímavých tipov, v ktorých sa budeme cítiť dobre a dotvoríme sviatočnú atmosféru.

sviatočné dni

Ligotavá elegancia

Tak by sa dal charakterizovať trend určený na slávnostné chvíle  počas zimného obdobia.  Sú to chvíle, keď si môžeme dovoliť skutočne zažiariť naplno. Kraľuje čierna farba, tmavé odtiene modrej, vínovočervená, či tmavozelená s kovovým leskom alebo trblietkami.

Osemdesiate roky

Dizajnéri tento rok stavili na návrat k veľmi originálnym a ženským 80. rokom.  Nové kolekcie sú kombináciou módnych, lesklých materiálov a strihov, ktoré zvýrazňujú ženskú postavu. Milovníčky flitrov si môžu vybrať z rôznych dĺžok šiat a určite si prídu na svoje. Tie, ktoré preferujú niečo decentnejšie, nájdu v ponuke mierne lesklé šaty. Keď obľubujeme pohodlie a nohavicový štýl, zapôsobíme v ligotavom overale.

Najmódnejšie strihy

Stále sú módne šaty riešené z trblietavého topu na ramienka a širokej tylovej alebo mušelínovej sukne, ktorá je na páse nazbieraná. Elegantný efekt dosiahneme úzkymi dlhšími šatami na tenučké ramienka, vyzývavo zapôsobíme v červených rovných minišatách s rozparkom. Módna je tiež kombinácia flitrových minišiat s dlhými rukávmi. Nič nestratíme, ani keď si oblečieme voľný pulóver v nadmernej veľkosti s výstrihom do V. Samozrejme, v ideálnom prípade by nemali trblietky chýbať ani na ňom, môže byť tiež napríklad prepletený striebornou niťou.

Nezabudnime na doplnky

Možnosti tým však zďaleka nekončia… Perfektný sviatočný look sa nezaobíde bez doplnkov. Zaujímavý efekt získame dlhými náušnicami z korálikov v kontrastných farbách k oblečeniu. Naopak, mali by sa hodiť k náhrdelníku, kabelke či opasku. Okrem korálkových náušníc sú stále módne dlhé náušnice v podobe jemných strapcov. Pri takýchto výrazných náušniciach však myslime na to, že menej je niekedy viac a vzdajme sa náhrdelníka či iných výrazných doplnkov.

-sz-

Foto: Mohito