Čo si obliecť na Vianoce?

Sviatočné chvíle si vyžadujú špeciálne oblečenie. Módne značky sa predbiehajú vo vianočných kampaniach. V najnovších trendoch môžeme vidieť nielen Kate Moss, ale aj mnohé iné slávne modelky a modelov. Patrí k nim napríklad Irina Shayk, Jon Kortajarena, Jourdan Dunn i Adwoa Aboah. Čím sú charakteristické sviatočné vianočné kolekcie oblečenia?

To najlepšie z 80. a 90. rokov

Všetky od rôznych značiek majú spoločné jedno: zachytávajú najnovšie trendy sezóny. Mnohé čerpajú  to najlepšie z 80. a 90. rokov a pretavujú to do moderného a elegantného dizajnu. K slovu prichádza zamat, lakovaná koža i čipka. Mužská línia je inšpirovaná britským štýlom. Špecialitou je eklektický dizajn, ktorý skvele zapadá do decembrovej atmosféry.

Zvieracie motívy

Nechýba tiež dostatok sviatočného ducha v podobe svetrov s motívmi sobov a inými humornými vianočne ladenými motívmi. Zlatisté soby sa dokonca objavujú aj na čelenkách, ako sviatočné „čertovské rožky“.

Odhalené ramená, výstrihy, ale aj kabátové šaty

V ženskej sviatočnej vianočnej kolekcii kraľujú odhalené ramená, náhrdelníky, rôzne atypické rozparky a výstrihy. Pôsobivé sú čierne topy s čipkou okolo výstrihu – zo zamatu alebo hodvábu doplnené minisukňou a veľkými topánkami v štýle vojenských. Okrem modrej a čiernej je novinkou červená farba použitá na celé oblečenie, alebo napríklad len pulóver. Samozrejme, pletený s vtipným vianočným motívom. Ak máte rady volány, vyberajte si väčšie, asymetricky usporiadané. Sviatočnou novinkou sú dlhé šaty v dizajne károvaného kabáta na zapínanie odvrchu po spodok.

Muži v jednej farbe

V mužskej kolekcii sviatočného elegantného oblečenia dominuje look v jednej farbe – veľmi módna a šarmantná je tmavomodrá. Namiesto košele je vhodný pod sako jemne tkaný pulóver rovnake alebo podobnej farby, ktorý prísny oblekový štýl uvoľňuj a spríjemňuje. Takisto ako u žien, aj u mužov sú módne veľké pletené šály so strapcami, do ktorých sa dá dokonale zababušiť.

-sz-

Foto: Reserved