Exotika na džínsový spôsob

Už módne trendy z predchádzajúcich sezón nás mohli presvedčiť o tom, že džínsovina vôbec nemusí byť nudná a stereotypná. V najnovšej jarno-letnej sezóne roku 2017 sa opäť ukáže vo veselých a netradičných strihoch, úpravách, spracovaniach. Ak máte rady tento nestarnúci materiál, určite siahnite po trendových modeloch, ktoré svojou hravosťou vyrážajú dych.

 Exotika

Nové kúsky nech sú iné!

Všetci milujeme džínsy a všetci máme niekoľko kúskov v šatníku, ktoré sa pohodlne nosia a dlho vydržia. Čo však robiť, keď už máme doma kompletnú paletu klasiky, obľúbených strihov a rady by sme napriek tomu rozšírili šatník o ďalšie kúsky z obľúbeného materiálu? Je to jednoduché a vôbec nemusia byť podobné ako tie, ktoré už máme v skrini.

Doprajme si exotiku

Obľúbené strihy totiž tentokrát prichádzajú v exotickom vyhotovení. Výšivky, nášivky, čipka a rôzne aplikácie robia z rifľoviny niečo úplne nové. Čo zostáva, je pohodlnosť a kombinovateľnosť materiálu, dizajn sa však posúva oveľa ďalej. Čo nám bráni tomu, aby sme dali zbohom nude a novú sezónu začali vo veľkom štýle? 

Exotika

Pár trendových „vychytávok“:

Rifľové minišaty

Pamätáte sa na minišaty z džínsoviny, aké sa nosili v sedemdesiatych a v osemdesiatych rokoch? Teraz sú tu opäť, avšak vo vynovenej podobe. Úzke šaty z tmavej džínsoviny nad kolená a s minimálnym výstrihom zdobí výšivka pripomínajúca folklór.

Exotika ExotikaZdobené vrecká

Na akomkoľvek kúsku oblečenia, ktoré má vrecká, by nemali chýbať výšivky a zdobenie. Biele alebo farebné, to už záleží do nášho vkusu a účelu použitia.

Nezabudnuteľná potlač

Veľmi zaujímavé efekty sa dajú dosiahnuť kombináciou potlače s výšivkou. Počas nastávajúcej sezóny ju uvidíme na topoch, blúzkach, košeliach, bundičkách. Veľmi pôsobivé sú potlače sformované do farebných pásov umiestnených vedľa seba, rôzne cik-caky a iné geometrické útvary. 

Biela čipka

Fascinujúci efekt dosiahli módni návrhári kombináciou klasickej modrej džínsoviny a bielej hrubšej čipky. Tú vsadili do rozparkov nohavíc, dekoltu košieľ,  na rukávy.

„Pleseň“ je späť

Vracia sa tiež motív „plesnivej džínsoviny“ v nových podobách, nielen na nohaviciach, ale aj na šatách v podobe nadrozmernej pánskej košele, či voľného kompletu.

Prečo nie aj topánky?

Nezabudnime na to, že aj topánky môžu byť z tohto materiálu alebo aspoň ním spestrené. K šatám, i k nohaviciam sa hodia sandále z džínsoviny na vysokom klinovom podpätku.

-sz-