Farba ako emócia

Zamysleli ste sa už nad tým, ako farby vyjadrujú niektoré emócie? To, čo máme na sebe ovplyvňuje nielen nás, ale aj ľudí, s ktorými sa stretávame, s ktorými pracujeme, bavíme sa. Farba je teda veľmi jednoduchým a jasným spôsobom komunikácie, ktorým dávame najavo svoje rozpoloženie, naturel, či aktuálne problémy a výzvy.

Farba ako emócia

Nič nie je čiernobiele

Život nie je len čierny alebo biely. Život je pestrý a krajší, keď ho vyplníme farbami. Vlastne, netreba ho vypĺňať, stačí priznať farby, ktoré on sám o sebe už dávno má. Nové kolekcie módnych značiek poukazujú na jedinečnosť vytváranú pomocou farieb a podčiarkujú pestrosť a unikátnosť.

Každá z nás je iná – jedinečná, originálna. Túto odlišnosť, rozmanitosť a rôznorodosť môžeme hravo vyjadriť práve farbou. Nakoniec, farba je jazykom nás všetkých. Kombináciou farieb alebo samostatnou farbou, ktorú si na seba dáme komunikujeme komunikujeme s okolím.

Čierna kontra farebné

Čierna je farba uzavretosti, ale aj inšpirácie, kombinácia veselých farieb symbolizuje otvorenosť, fantáziu, hravosť. Samozrejme, nemusíme mať každý deň náladu chodiť v pestrom oblečení. Aj mnoho slávny žien strieda alebo kombinuje čierne outfity s farebnými – presne podľa toho, ako sa aktuálne cítia. Nenúťme sa do farieb, na ktoré sa necítime. Oblečme si to, v čom sa práve teraz budeme cítiť dobre.

Mohlo by vás zaujímať

Obľúbené prírodné materiály

Prírodné materiály – ako sa o ne správne starať? Za posledných pár rokov sme si začali uvedomovať dôležitosť fenoménu „slow fashion“ a s tým spojenú ohľaduplnosť k životnému … Čítaj ďaľej

Od žltej po ostrú červenú

Trendová žltá farba svedčí väčšine žien. Je žiarivá, optimistická, veselá. A je dokázané, že má moc ovplyvniť aj našu náladu – ak ju máme na sebe. Extravagantne a vyzývavo pôsobí jasná červená. Zvyčajne znamená, že potrebujeme svetu niečo oznámiť, že máme vo vnútri niečo, čo potrebuje von – energie, emócie, vášeň. Na polceste medzi týmito dvoma farbami je oranžová. Je svieža, energická, ale nie až taká výrazná ako červená.

Čo chceme o sebe povedať ostatným?

Ani modrá nezostáva mimo. Do módy sa dostáva výraznejšia kobaltová alebo modrá s nádychom do fialovej. Na jar a v lete budú in aj sviežejšie odtiene modrej a tyrkysovej. Jednoducho, vyberajme si farby, v ktorých sa cítime dobre a ktoré nám sedia k naturelu, nielen k pleti. Tým, v akých farbách sme oblečené odovzdávame informáciu o nás samotných ostatným. Čo chceme, aby sa o nás dozvedeli?

Foto: Desigual