Farebné pastelky: Ako ich nosiť túto sezónu?

Pastelové farby nie sú v móde žiadnou novinkou. Každoročne, aj keď možno s menšími obmenami, sa k nám pravidelne vracajú. Farebné pastelky sú nežné, ženské, hravé a vhodné pre romantičky ale aj dámy, ktoré pri obliekaní preferujú jemné detaily. 

Farebné pastelky

A na ktoré pastelové odtiene sa môžeme tešiť túto jar?

Na ktoré farebné pastelky sa zamerať?

Najmódnejšou farbou tejto jari je jednoznačne modrá. Púdrová modrá sa veľmi ľahko kombinuje s inými odtieňmi a najmä na jar sa výborne hodí k bielej, striebornej, ale aj k farbám iných pasteliek, ako mätová a levanduľová. Kombináciou týchto farieb vytvoríte krásny, jemný kontrast a váš outfit bude pôsobiť mladistvo a jarne. Ďalšou farbou, ktorá určite neostane bez povšimnutia, bude túto sezónu pastelová žltá. Tento odtieň si určite obľúbite, pretože pripomína teplé, slnečné dni, ktoré sa k nám pomaly blížia. A výborne vyzerá aj s vyššie spomínanou levanduľovou. Svieža, trendy kombinácia. Okrem týchto top farieb sezóny môžete, samozrejme, vyskúšať aj stále veľmi obľúbenú pastelovú ružovú či broskyňovú, odtiene, ktoré  pôsobia nežne a v kombinácii so správnym materiálom aj dokonale žensky. Zamerajte sa hlavne na klasické kúsky v podobe šiat, blúzky či jarného kabátika.

Farebné pastelky

Ako ich nosiť?

Ak ste v kombinácii pastelových farieb úplným začiatočníkom, stavte na jednoduchosť.  Na začiatok odporúčame držať sa minimalizmu a neutrálnych tónov. Zvoľte jeden, maximálne dva pastelové kúsky, ktoré oživia jednoduchší outfit. Príliš mnoho rôznych pastelových odtieňov by mohlo v outfite pôsobiť rušivo. Vzhľadom na to, že farebné pastelky a ich odtiene sú intenzívne, vyberte si oblečenie s čistými líniami a z ľahkých materiálov. Môžete sa pustiť aj do kombinácie jednej pastelovej farby s inou sýtejšou a výraznejšou farbou. Práve pastelovým kúskom môžete dokonale rozbiť svoj drsný look a do svojho outfitu vdýchnuť trošku farieb, hoci možno patríte k zarytým milovníčkam čiernej.

Nebojte sa doplnkov

Aj s módou sa dá hrať, a s farebnými kúskami máte možností neúrekom. Pastelové doplnky v podobe kabeliek či šperkov sú decentné, elegantné a veľmi ženské. Dokážu totiž každý outfit osviežiť a omladiť váš celkový look. Nie sú na prvý pohľad výrazné, ale napriek tomu sa môžu stať pomyselnou čerešničkou vašich jarných outfitov. Doplnky v bledomodrom, púdrovo ružovom či levanduľovom odtieni vyzerajú dokonale s čistým bielym outfitom alebo s oblečením v inej neutrálnej farbe. Tak sa z jemných a decentných farieb stanú výrazné trendy akcenty.

Galéria: Twinset, Cellbes, mClasse – Marc Cain, mClasse – Riani, mClasse – Airfield, VERO MODA