Hľadáte dokonalý outfit na festival? Využite zľavy na oblečenie a ušetrite

Sezóna festivalov sa ešte ani poriadne nezačala, a vy už si isto lámete hlavu nad tým, čo si vezmete na seba. Outfit by mal byť nielen štýlový, ale aj pohodlný a najmä praktický. Ponúkame vám zopár tipov, vďaka ktorým určite zabodujete. Ak navyše využijete Answear zľavový kód či iné top zľavy a vaša radosť bude dvojnásobná.

zľavy na oblečenie

Čo na seba?

Prichádza leto a s ním aj obdobie plné slnka, zábavy a v neposlednom rade aj dobrého jedla, hudby či filmov. Presne tak, obdobie festivalov je späť. A keďže ide zväčša o akcie pod holým nebom, treba počítať aj s rôznorodým počasím. Poradíme vám, ako sa obliecť tak, aby vás nerozhodil ani prípadný dážď či chlad. 

  • Overal

Overal je vhodným kúskom nielen na nóbl párty do mesta, pokojne si ho môžete obliecť aj na festival. Stačí, ak zvolíte správny materiál či potlač a dokonalý outfit je na svete. Toto leto sú IN najmä kvetované vzory a pásiky. Ak navyše siahnete po klobúku či trendy slnečných okuliaroch, výsledok bude dokonalý.

  • Vzdušné šaty

Veľmi trendy kúskom sú aj šaty a to v akejkoľvek dĺžke. Moderné sú momentálne tie s rázporkami, ale aj priehľadné materiály, kvety či rôzne geometrické vzory. Šaty môžete pokojne spestriť nápadným opaskom.

  • Kraťasy a tričko

Nesmrteľná klasika, ktorou nikdy nič nepokazíte sú jednoznačne džínsové šortky, ktoré môžete kombinovať s tričkom, tielkom či cropp topom. Obchody ponúkajú nespočetné množstvo strihov a materiálov, záleží od vás, po ktorom type siahnete.

zľavy na oblečenie

Horúci tip:

Ak chcete pri nákupe ušetriť, navštívte kupónový portál Vašekupóny.sk a nakupujte trendy kúsky oveľa výhodnejšie. Nájdete tu mega letné zľavy, zľavové kupóny a kódy na jednom mieste, takže ušetríte nielen čas, ale aj peniaze. Answear zľavový kód či Bonprix zľavy vďaka ktorému nejaké to euro určite ušetríte.

  • Výrazné doplnky

Festivaly sú miestom, kde môžete povoliť uzdu svojej fantázií, výrazná bižutéria je preto pri tomto type akcií skôr plusom. Siahnuť môžete po výrazných náušniciach, čelenkách, náramkoch, či doplnkoch do vlasov ako sú napríklad kvetinové vence. Krokom vedľa nie sú ani výrazné čelenky či šatky.

  • Na noc

Pri výbere oblečenia zvážte aj to, či ide o akciu cez deň, alebo na nej zostanete aj cez noc, prípadne viac dní. Nočné teploty môžu byť aj napriek ročnému obdobiu pomerne a vy určite nechcete, aby vás zastihol zápal močových ciest. Záchranou môžu byť práve tepláky, legíny či jednoduchá mikina. Pribaliť by ste si rozhodne mali aspoň jedny teplé ponožky.

Kvalitná obuv je základ

Pohodlnosť, pohodlnosť  ešte raz pohodlnosť! Keďže sa po areáli budete presúvať prevažne po vlastných, môže sa celkom pokojne stať, že denne nachodíte doslova kilometre. Pribaľte si preto so sebou iba pohodlné topánky. Ideálnou voľbou sú preto práve tenisky, sandále, či baleríny a rozhodne si nezabudnite prihodiť do ruksaku aj gumáky. Topánkam na opätku či žabkám sa radšej oblúkom vyhnite.

Čo si určite pribaliť?

Chystáte sa na festival a premýšľate, čo si ešte zobrať so sebou? Poradíme vám, čo by ste si rozhodne mali pribaliť do ruksaku:

  • Slnko vie byť v tejto dobe poriadne ostré a vy asi nechcete stráviť koncert obľúbenej kapely v stane so zdravotníkmi, však? Myslite na svoje zdravie a vezmite si so sebou aj opaľovací krém, balzam na pery, pokrievku hlavy a tiež slnečné okuliare.
  • Ak ide o akciu, na ktorej plánujete zostať aj cez noc, poriadne sa na to pripravte. Noc pod holým nebom nie je ani zďaleka taká idylická ako vo filme. Stan, karimatka či spacák sú síce samozrejmosťou, ak však chcete svoje pohodlie povýšiť o stupienok vyššie, prineste si so sebou aj nafukovačku, štuple do uší a repelent.
  • Vrecková baterka či externá nabíjačka na mobil nie je tiež krokom vedľa
  • Čo sa týka hygienických potrieb, zbaľte si aspoň to najnutnejšie – zubnú pastu a kefku, deodorant a zísť sa vám môžu aj hygienické vreckovky, leukoplast a dezinfekcia na ruky
  • Počasie je cez leto často nevyspytateľné, preto buďte pripravený aj na prípadný dážď a s ním spojené blato. Gumáky a pršiplášť sa môžu hodiť.

Rada na záver:

Pred každým festivalom si dôkladne preverte podmienky toho, čo všetko si so sebou môžete a nemôžete vziať do areálu. Každá akcia má vlastné pravidlá a zákazy, je nevyhnutné sa nimi riadiť.