Jarné trendy 2017 pre veselé a odvážne dámy

Zdá sa vám, že je na jarnú či dokonca letnú módu ešte priskoro? To si rozhodne nemyslia módni návrhári, ktorým je už dávno jasné, čo bude in. Viaceré módne kolekcie na sezónu jar/leto 2017 sú nápadité, vzdušné a pestré. Odvážne modely, ktorých nebude málo sú určené pre nebojácne moderné ženy, ktoré majú energiu a chuť na najrôznejšie dobrodružstvá, hoci aj preskúmať najtajomnejšie zákutia sveta.

 

 

 

 

 

 

 

Prečo spomínané práve cestovanie a tajomné miesta?

Pretože práve tie sa dostávajú na oblečenie v rôznych formách a vzoroch. Módne kúsky nesú stopy rôznych kultúr, mnohých národov a ich tradičnej výzdoby. Jarné i letné trendové oblečenie bude odzrkadľovať bohatú sériu potlačí, detailov, farieb. Napriek tomu, a v protiklade s týmto trendom bude počas jari a leta dôležitý jednofarebný čierny a čisto biely look, ktorý nepozná kompromis.

 

 

 

 

 

 

 

Ručná práca, aj vojenský look

Do popredia sa dostáva ručná práca, ktorú je na jednotlivých modeloch jarno-letných kolekcií vidieť.  Do centa pozornosti sa dostávajú detaily. Niektoré značky využívajú zaujímavú technológia 3D potlače, ktorá je doplnená o vyšívané motívy a koráliky. V takýchto outfitoch budeme každá z nás jedinečná. Novú sezónu sprevádza niekoľko hlavných trendov. Jedným z dôležitých motívov je vojenský motív, ktorý sa prejaví nielen vo farebnosti a vzoroch, ale aj v strihoch. Spestrujú ho výšivky a nášivky v rôznych odtieňoch kaki, v námorníckej modrej a zlatej.

 

 

 

 

 

 

 

Etno a romantika

Ďalší z módnych smerov je inšpirovaný hustými lesmi. Bude sa páčiť všetkým obdivovateľkám etno trendu, pretože v ňom dominujú viacfarebné etno prúžky v žiarivých odtieňoch. Z farieb budú v popredí indigo modrá a koralová. Geometrické motívy pripomínajú africkú kultúru. Tretím štýlom, ktorí poletí je romantika z 19. storočia mixovaná s estetikou sedemdesiatych rokov. Miesto dostávajú háčkované prvky, čipka i remeselné detaily. 

 

 

 

 

 

 

 

Buď – alebo

Zmeny nás čakajú aj pokiaľ ide o dĺžku sukní, či šiat. Nosiť sa budú veľmi dlhé dĺžky alebo veľmi krátke dĺžky oblečenia. Maxišaty tak dopĺňajú šaty, sukne i šortky, ktoré ukazujú veľa.

Veľký dôraz bude i naďalej kladený na kvalitu. Ak chceme byť skutočne in, voľme prírodné látky: ľan a bavlnu, ktoré výborne dopĺňajú ručné techniky: čipka a háčkovanie. Prírodný materiál ocení každá žena, špeciálne počas horúceho leta a náročných pracovných dní.

-sz-

Foto: Desigual