Jedinečná v bodkovaných materiáloch!

Bodkované materiály dodávajú pocit hravosti, a pritom dokážu byť elegantné a pôsobivé. Skvele vyniknú na širších strihoch – klasických i netypických. Zaujmú v dvojfarebnej kombinácií, nádych veselosti im dodá viacfarebná kombinácia.

Pútajú na prvý pohľad
S bodkami na svojom oblečení môžeme pôsobiť elegantne, ale aj osobito a jedinečne, najmä ak si zvolíme bodky výrazné a veľké v čiernobielej kombinácii. Vedú biele bodky na čiernom pozadí. Preto, ak máme rady pocit výnimočnosti a chceme upútať na prvý pohľad – lepšej voľby v aktuálnych  módnych trendoch asi ani niet.

Nielen osamote
Bodky ako samostatný motív sú už prakticky „otrepaným“ a  opakovaným módnym trendom. Nakoniec, vždy to tak je – móda sa postupne opakuje, avšak vždy je tam nejaká inovácia – v strihoch, materiáloch alebo vzoroch samotných. V nových kolekciách módnych značiek sú bodkové vzory obohatené o spoločnosť kvetín, klasických kruhov, pásikov a rôznych geometrických vzorov, a tak vytvárajú nečakané a často prekvapivé kombinácie.

Bodky môžu byť aj celkom nenápadné. Napríklad stratené v nepravidelnom vzore kvetín ako ich výrazný stred alebo ako čiernobiely podklad pod výrazným farebným vzorom. Bodky môžu byť len súčasťou súhry viacerých vzorov, ako je to napríklad v prípade šiat, na ktorých je bodkovaný len rukáv a pravá časť, zvyšok tvorí veľká farebná kvetová pasáž a polovica šiat je len čiernobiela štvorčeková. Ak však radšej volíme jednoduchosť a eleganciu, siahnime po op-artovskom vzore bielych bodiek a krúžkov na čiernom pozadí, ktoré nie sú rušené žiadnym iným motívom. Takéto vzory najlepšie vyniknú na jednoduchých šatách.

Bodkované doplnky
Bodky nie sú trendy len na oblečení, ale aj na doplnkoch. Navyše vôbec sa ich nemusíme báť skombinovať s ďalšími bodkami na oblečení, práve naopak. I keď tu, samozrejme, platí niekoľko pravidiel – napríklad rovnaká farebná kombinácia, štýl, či ďalší vzor.

Chantelle ako kráľovná jedinečnosti
Veľkými výraznými bodkami v novej kolekcii na jeseň a zimu 2014 sa pýši aj značka Desigual. Desigual stavia na názore, že korením života sú rozdiely, a preto sú výrobky tejto značky vždy originálne a upútajú na prvý pohľad. Keď sme už pri tejto značke, je zaujímavé, akú modelku si vybrala na prezentovanie najnovších modelov. Je ňou známa Chantelle – černoška ktorá na niektorých miestach stráca pigment a jej telo zdobia rôznofarebné pasáže – a to aj na tvári.

Z nepríjemnej choroby, ktorou sa kedysi modelka trápila sa tak stala výhoda, ktorá jej dodala punc jedinečnosti. Nakoniec – lepšiu modelku si táto značka ani vybrať nemohla – Chantelle je jedinečná, neopakovateľná, originálna, akým chce byť aj ich oblečenie. Veď byť inou je zaujímavé, tak to skúsme aj my!

-sz-

Foto: Desigual, Marks & Spencer