Jeseň bude patriť rifľovine

Nové podoby džínsového looku

Fakt, že rifľovina je večným materiálom dokazujú i trendy na najbližšie obdobie. Nosiť sa bude i v chladnejších dňoch, kedy sa pod rifľové  bundy obliekajú hrubé pletené pulóvre, s rukávmi presahujúcimi zápästie. Tie zároveň slúžia ako rukavičky.

rifľovine

Nohavice, bundy, košele, ale aj šaty

Okrem mnohých strihov a štýlov jeseň ponúka široké spektrum farieb a textúr. Paleta odtieňov nie je obmedzená len na klasickú tmavomodrú. Rifľovina sa objavuje nielen na nohaviciach a bundách, ale v tenšej podobe sú nej šité aj šaty s dlhými rukávmi siahajúce nad kolená. Základom je jednoduchý košeľovitý strih, ktorý dnes valcuje nielen módne móla, ale už ho vídavame aj bežne na uliciach. Menší golier, zapínanie odvrchu po spodok na gombíky a v páse látkový opasok, ktorý môžeme podľa príležitosti nahradiť šatkou. Takéto šaty môžeme nosiť nielen na voľné chvíle, ale aj do práce, či do školy. Stačí obmieňať opasok a doplnky.

rifľovine

S bielou kožušinou

Na jesenných bundách sú módne i praktické kožušinové golieriky, optimálne v bielej farbe. Tá najkrajšie vyznie s klasickou modrou rifľovinou. Pokiaľ ide o nohavice, stále sú módne všetky odtiene od belasej po tmavomodrú. V kurze bude celkový denim look. Ešte zaujímavejšie budeme teda pôsobiť, ak sa celé odvrchu po spodok oblečieme do rifľoviny: košeľa, nohavice, dokonca i jesenné topánky môžu byť z tejto látky. Kombinujme džínsové sukne s vysokým pásom s oversized bundami a jednoduchými tričkami.

Pre našich mužov

V novej kolekcii pre mužov sa opäť objaví klasika. V hre je návrat do zlatej éry denimu, a to do 90. rokov. Do pánskej módy vchádzajú opäť malé stojačikové goliere a rifľové košele v svetlejšej farbe. Klasickú modrú dopĺňajú kombinácie z čiernej rifľoviny. Bundy s kožušinovým golierom majú často odopínateľné futro, takže ich môžeme použiť prakticky počas celého roka, dokonca aj v zime – pod kabát alebo vetrovku. V mužskej kolekcii z zaujmú bundy so všitou úpletovou kapucňou a rôzne kombinácie materiálov. Alebo vyskúšajme si dať rifľovú košeľu na mikinu s kapucňou. Veľmi zaujímavý efekt!

-sz-

Foto: House, Reserved