Kaki a vojenská: i v lete!

Zelená farba odtieňu kaki a vojenskej patrí skôr k jesenným odtieňom, sychravým dňom a ubúdajúcemu slniečku. Aspoň podľa zaužívaných predstáv. Avšak vôbec to tak nemusí byť! Dokonalú kamufláž v týchto farbách si môžeme zvoliť aj na letné obdobie, navyše je to absolútne trendy! A väčšina z nás, práve v tomto období má najviac času na výletu do prírody.

Kaki a vojenská 

Účel sa zmenil, farba zostáva

Tak, ako sa kedysi vojenská a kaki farba nosili do prírody a na účely, ktoré si vyžadovali splynutie s okolím a čo najmenšiu viditeľnosť – nosili a nosia ju vojaci, hospodári, lesníci, poľovníci, policajti, tak sa v modernej dobe nosí do úplne kontrastného prostredia. V kaki alebo vojenskej určite nebudete v prostredí mestských kaviarní, či centier, pláží a kúpalísk neviditeľná, skôr naopak. Jednoznačné však je, že tohtoročné leto sa bude niesť v znamení vojenských odtieňov na oblečení i v doplnkoch.

Kaki a vojenskáKaki a vojenskáBližšie k prírode vzormi aj nášivkami

Kaki nohavice, bundy, blúzky i kabelky sú zdobené výšivkami a nášivkami kvetov, motýľov a hmyzu. V originálnych outfitoch módnych návrhárov prekvapí na netradičných miestach aj aplikácia čipky alebo ligotavých kamienkov. Nechýbajú tradičné maskáčové nohavice v rôznych podobách, dĺžkach, strihoch. Podobne je to i s košeľami voľných pánskych strihov, vestami a bundami. Maskáčovú alebo kaki bundu si môžeme smelo obliecť aj na elegantnú blúzku, či k sukni. Dostaneme absolútne novú iskru.

Nezvyčajné kontrasty

Kedysi sa košele, či nohavice vojenskej alebo kaki zelenej nosili len v kombinácií s podobnými zemitými odtieňmi. Dnes je to presne naopak. Tieto modely perfektne vyzerajú v kontraste, a to napríklad kaki košeľa a bunda v protiklade so snehobielou čipkovou sukňou. Jednoducho – nová sezóna prináša i nové výzvy hrania sa s outfitom a kombinovania módnych kúskov. Smelo do toho! 

-sz-

Foto: Desigual