Kvietkovaná móda v inej podobe: môžeme si ju vytvoriť samy!

Kvety na módnom oblečení nemusia byť dvojrozmerné! V najnovších trendoch nájdeme aj 3D kvietky, ktoré sú našité na jemnej tkanine a vytvárajú spolu s ňou fascinujúcu kombináciu. Samozrejme, IN sú aj tie 2D, ale tiež vyšívané kvety, či háčkované. Ak teda patríme medzi romanticky ladené dámy, nastal náš čas!

Kvietkovaná móda

Prichádza obdobie ženských šiat, jemných topov a v centre pozornosti sú aj bohato zdobené košele. Najvyšší čas prevetrať svoj šatník a vymeniť obsah v skriniach za nové a svieže jarné kúsky! Na jar kvitne všetko, vrátane ženskosti. Paleta farieb je založená na smotanovej ružovej, pastelových odtieňoch i modrej farbe. Čipka a lesklé aplikácie nemôžu chýbať. Okrem elegancie a modelov, ktoré sú ideálne do práce a školy, prichádza čas tiež na viac ležérnu módu, a to napríklad denim kabáty s výšivkami, bombery zdobené na chrbte i oversize kabáty.

Čokoľvek, čo vám urobí radosť

Ručné práce v tomto období majú prím, a tak, ak si vieme pekne vyšiť kvet, či niečo iné zaujímavé, uháčkovať aplikáciu – neváhajme si ozdobiť hoci i staršie kúsky oblečenia. Zo starého sa tak môže stať niečo úplne nové, sexy, štýlové. Tieto aplikácie môžeme vyskúšať našiť nielen na šaty, či pulóvrik, ale aj na jemné blúzky, saká, bundy, či dokonca rifle! Fantázii sa nekladú medze, v tomto období špeciálne! Čokoľvek, čo vám urobí radosť, si môžete dovoliť.

Ako kvetinka

Nejde len o to, mať na oblečení nakreslené alebo vyšité, či našité kvety – my samotné môžeme byť dokonalou kvetinou. Ako? Napríklad s asymetrickým volánovým topom symbolizujúcim lupene, či voľnými šatami s dvoma volánmi na prsiach. Nezabúdajme, že v hre sú počas tejto sezóny najmä jemné padavé materiály a z farieb staroružová. Ak máme rady kombináciu viacerých farieb, voľne radšej jemnejšie odtiene, napríklad modré, béžové a ružové odtiene na krémovom podklade.

Výstrihy minimálne, zato holé ramená

Pre exotické ženy, ktoré majú rady výstrednosť, sú veľmi zaujímavé nevšedne riešené strihy šiat, či blúzok – napríklad šaty s odhalenými ramenami, a pritom s dlhými rukávmi, zdobenými vo vrchnej časti volánmi. Ak dávame prednosť tmavším farbám ako telovej, svetloružovej, či smotanovej ružovej, môžeme si zvoliť vínovú alebo bordó. Trendové sú aj šaty s minimálnym výstrihom, s odhalenými ramenami – teda bez rukávov. Alebo topy v tomto štýle so skladmi alebo volánikmi, kombinované s nadýchanými rozšírenými sukňami v tvare písmena A. 

Akú dĺžku sukne?

Opäť sa dostávajú do módy sukne  v dĺžke po kolená alebo pár centimetrov pod. Veľmi trendové sú zdvojené sukne, pričom vrchná látka je jemná priesvitná alebo polopriesvitná a spodná nepriesvitná v o pár centimetrov kratšej dĺžke. 

-sz-

Foto: Mohito