Letná elegancia: Do práce i na večierok

Nikdy kostýmy nepôsobia sviežejšie a viac sexi ako v lete. Verte tomu, že keď sa davom žien v letných šatách prejde žena v elegantnom letnom nohavicovom kostýme, všetky mužské oči padnú práve na ňu. Prečo? Pretože letná elegancia je nesmierne sexi.

Letná elegancia

Letná elegancia – Symbol odvážnych a úspešných žien

Nohavicové kostýmy vždy boli symbolom silných a odvážnych žien s dostatkom sebavedomia a zvyčajne aj vyššou pracovnou pozíciou. Naopak, tie sukňové sú proti nim len slabším odvarom, niečím, čo je na polceste. Nohavicové kostýmy pritom vôbec nepôsobia mužsky, ani neubíjajú ženskosť, práve naopak.  

Farby a kombinácie

Famózny dojem urobíme v jednofarebných kostýmoch. Kombinovanie saka istej farby s nohavicami inej farby sa už považuje za prežitok. V lete figurujú najmä jemné odtiena, pričom kráľovnou je biela. Elegantne vyzerajú kostýmy v bielej farbe s jemným a úzkym čiernym alebo tmavomodrým pásikom. Pásiky na kostýmoch by mali byť zvislé, vodorovné pôsobia vulgárnejšie a navyše rozširujú. Okrem bielej je trendy lososová a koralová, svetlomodrá, sivá, béžová a ak chceme vyzerať dramaticky – aj čierna.

Mohlo by vás zaujímať

Biela farba

Biela farba je kráľovnou vášho letného šatníka!

Čistá a elegantná: biela farba pristane každej žene a pôsobí luxusne a elegantne. Biela farba je základná a najmä univerzálna farba, ktorá pristane každej žene. Je … Čítaj ďaľej

Nový doplnok: dlhšia vesta

Zaujímavou novinkou v kostýmovej móde je dvojradová vesta prebratá taktiež z pánskeho šatníka. Na rozdiel od pánskej je však predĺžená pod zadok a môže mať fazónu. Takúto vestu nenosíme pod sako, ale len na blúzku či košeľu a mala by byť vždy vo farbe nohavíc. V niektorých prípadoch sa vesta môže používať aj ako samotný top. Zo strihov nohavíc vyhrávajú jednoznačne cigaretové, často sa objavujú modely s vysokým pásom, ktoré zoštíhľujú postavu, zdôrazňujú driek a vrchný diel outfitu.

Aké doplnky si vybrať ku kostýmu?

Kostýmy sú klasikou, ktorá nikdy nevyjde z módy. Aktuálnosť outfitu môžeme doladiť akýmkoľvek obľúbeným doplnkom. Môžu ním byť obľúbené šatky, tmavé okuliare, ale najmä široké opasky a klobúky so strieškou. Obuť si môžeme sandále na opätkoch, šľapky či mule topánky.

Foto: Mohito