Móda na pláž: kvalita, voľnosť, svieži vzhľad

Plážová móda – aké príjemné prekvapenia nás čakajú toto leto?

Zdá sa vám, že je ešte priskoro na dovolenky na pláži? V každom prípade na správnu plážovú výbavu rozhodne nie. Viete, aké sú letné trendy? Ak nie, nie je problém, na to sme tu my:

Moda na plaz

Prvoradá je kvalita

Každej žene je jasné, že nestačí uvažovať o tom, kam sa vyberiete na dovolenku, rovnako  dôležité je pripraviť si správnu výbavu. Základom sú samozrejme kvalitné plavky, ktoré nezničí chlór z hotelového bazéna a nevyblednú ani na slnku. V neposlednom rade sú dôležité plážové šaty, optimálne z prírodných materiálov. V aj veľmi vysoké teploty znesieme oveľa lepšie. Nezabudnime na ochranu pred horúcim slnkom: štýlové okuliare s UV filtrom, či klobúk, ktorý nám pomôže vyhnúť sa úpalu.

Dvojdielne alebo celé?

To je prvá otázka, ktorá nás napadne pri téme výberu plaviek. Zvyčajne štíhle ženy s krásnou postavou zvolia dvojdielne plavky alebo celé so sexy výrezmi alebo len naznačeným spojení spodného a vrchného dielu. Staršie a ťažšie ženy, ktoré nemajú postavu snov sa radšej skryjú do celých plaviek. Špeciálne typy formujúcich plaviek urobia dokonalú postavu aj z tej, ktorá až tak úplne dokonalou nie je.

Je len na nás, čo preferujeme

Ak uprednostníme celé plavky a nie sme si stopercentne isté svojou postavou, môžeme to vyriešiť veľmi jednoducho – veľmi trendy v tejto sezóne sú plavky s nariasením na brušku.  Odborne sa nazýva TUMMY CONTROL™. Takéto plavky nám pomôžu zamaskovať drobné nedostatky a pridajú ešte viac zdravého sebavedomia. Pokiaľ ide o vzory, túto sezónu poletia dva typy plaviek. A to buď pestrofarebné s mozaikovými vzormi alebo geometrickými útvarmi, alebo dvoj- či trojfarebná kombinácia tón v tóne.

Plážové šaty

Základné pravidlá sú: vzdušné, voľné, prijemné, z ľahkého jemného materiálu. Samozrejme, najvyhovujúcejšia z rôznych dôvodov je jemná bavlna, ale vybrať si môžeme aj iné materiály, ktoré pôsobia chladivo a v ktorých sa cítime príjemne. Je na nás, či si zvolíme jednofarebné dlhé šaty alebo pestré – oboje je IN. Veľmi módne sú šaty v štýle kimona a rôzne atypické výrezy, rozparky a výstrihy. Veľmi šikovným módnym doplnkom na pláž je zaujímavá veľká šatka, ktorú môžeme použiť ako sukničku na plavky, či prikryť si ňou opálené ramená.

Plážová taška

Veľká, praktická, ale pritom ľahká a štýlová. Do plážovej tašky by sa nám malo zmestiť všetko potrebné. Nezabúdajte na to, že by mala byť vzdušná. Módne sú tašky z prírodných materiálov, tkané, ale aj háčkované – záleží od toho, aký štýl je ten náš. Pre prírodné typy stále poletia tašky s dekórom kvetín, listov. Na ústupe je už imitácia zvieracej srsti a kože. Naj-trendy tašky majú čistý geometrický tvar, veľké ušká – také, aby sa dali pohodlne zavesiť na rameno a zaujímavé abstraktné vzory.

 -sz-

Foto: Marks & Spencer