Módne šortky!

Toto leto môžeme ísť v šortkách na pláž a smelo aj na party!

Šortky, sú krátke nohavice, ktoré boli pôvodne len športovou módou. Neskôr sa z nich stali súčasti oblečenia sexy žien. Šortky mierne menia tvar a dĺžku, samozrejme aj farebnosť a kvalitu materiálu z ktorého sú vyrobené, ale v móde sa udržiavajú prakticky stále. Veď v horúcom lete sú príjemné a krásne v nich vyniknú naše nohy a postava vôbec. Tak prečo nie?

Aké poletia toto leto?

Od elegantných, cez športové, až po rebelské. Každá si môžeme vybrať podľa svojho naturelu a najmä podľa príležitosti, na ktorú ich chceme použiť. Pre športové príležitosti sú vhodné módne potlačené šortky v dvoch alebo viacerých farbách, napríklad v charakteristických pre džínsovinu – bielej a modrej. Pohodlné  mierne dlhšie strihy s gumičkou a veľkými vreckami sa hodia na každý letný deň. Zaujímavé sú aj kratšie športové modely z viacerých druhov rifľoviny. Stále zostávajú v móde úplne minimálne šortky z rifľového materiály, z ktorých v istých partiách trčí aspoň kúsoček nohavičiek.

Rifľovina nie je ono?

Žiaden problém. Na šport, či na pláž si môžeme zvoliť sexy modely kratučkých šortiek v príjemných bavlnených tkaninách. Opäť prevláda voľný strih – hore na gumičku a voľnejšie na stehnách. Osviežujúcim športovým doplnkom na športových strihoch sú pestré šnúrky v páse.

Elegancia v jednofarebných a jemných

Pre elegantné dámy, ktoré potrebujú vyzerať dôstojne a sviežo sú na toto leto určené šortky s jemnejších látok rovného dlhšieho strihu – nad kolená. Z farieb vedie biela, ale môžeme si vybrať aj z iných jemných odtieňov, aby sme zachovali punc elegancie. Takéto nohavice sa veľmi dobre kombinujú s blúzkami, topmi, letnými sakami, aj tričkami rôznych farieb a vzorov, takže nemali by sme ich zo svojho šatníka vynechať, ale skôr naopak.

Aj na večer?

V šortkách môžeme ísť dokonca aj na večierok. Naozaj? V krátkom a úzkom sexy strihu určite zapôsobíme. Dôležitý je však materiál. Odporúčame jednoduché kovovolesklé látky napríklad so vzormi krokodílej, či hadej kože. Sexy budeme aj v čiernych kraťasoch v koženom vzhľade. Tieto môžeme navyše použiť aj na bežnejšie nosenie, do mesta s priateľmi, či na party. Zvoliť si môžeme aj elegantné krátke biele so zlatými zipsami alebo zdobením. Pozor však, tento rok letí minimalizmus, takže žiadne prezdobovanie! Menej je niekedy viac.

 

Návrat trakových nohavíc

Návrat do módy prežívajú aj nohavice na traky. Uvidíme, či sa im podarí úspešne udržať pozornosť nielen na módnych prehliadkach.  Pod klasické trakové džínsy sa nosí len veľmi sporé oblečenie – krátke tričko alebo top. Kapitolou samou o sebe sú letné overaly. Tie si počas tohtoročného leta užijú podľa predpokladov módnych odborníkov skutočné výslnie – špeciálne tie z jemných vzorových materiálov a polopriesvitné.

-sz-

Foto: Reserved, Gate