Návrat hadej potlače: Najviac vyznieva na športovom oblečení

Chodíte cvičiť, tancovať, zabehať si? Alebo sa len rady obliekate do športových outfitov? V tom prípade musíte vedieť, že najnovším trendom v tejto oblasti je hadia potlač. Návrat hadej potlače, nie tak dávno veľmi obľúbenej potlače, preniká v novej podobe – objavuje sa najmä v športových kolekciách, na legínach, vypasovaných topoch, ale aj teniskách či ľadvinkách.

Návrat hadej potlače

Návrat hadej potlačeAko nosiť tento trend?

Kedysi sa tvrdilo, že kombinovať dva vzory je známkou nevkusu. Dnes je naopak, veľmi módne kombinovať dva vzory, samozrejme, mali by spolu navzájom komunikovať. V prípade „hadinky“ je to napríklad kombinácia topu s hustejším vzorom hadej kože s nohavicami s redším alebo väčším vzorom.  Výhodou je rovnaká alebo podobná farebnosť oboch látok. Nakoniec, hadí vzor najlepšie vynikne ako čierno- alebo sivobiely.

Kombinácia s neónovými farbami

Opäť sú tu aj neónové farby, ktoré rozžiaria letné ulice i fitcentrá. Novou farbou v tejto oblasti je svetlozelená – limetovozelená, nie krikľavá žltozelená, ktorú sme nosili pred pár rokmi. Neónové farby v kombinácii s expresívnymi potlačami a ďalšími prvkami športovej módy sa skvele hodia aj do mesta, na posedenie s priateľmi či na voľný čas. Stačí, keď si k úzkym nohaviciam s hadím vzorom oblečieme svetlozelené dlhšie tričko a na to hodíme rifľovú bundu do pása – napríklad s trendovým rozopínaním na chrbte v štýle „krídeliek“.

V štýle 90. rokov 

Nielen potlač v podobe hadej kože, ale aj kovovolesklé doplnky v štýle 90. rokov budú počas tohto leta dominovať. Ďalším dôležitým prvkom z tohto obdobia je návrat tesných, vypasovaných topov, ktoré dokonale zdôraznia naše vnady a tiež šiat z týchto rokov. Je to kontrast štýlu nadrozmerných veľkostí, ktoré panoval doposiaľ. Na druhej strane, ani ten nekončí. Prekvapme svoje okolie kombináciou oboch štýlov alebo tým, že jeden deň sa ukážeme v maximálne voľnom outfite a na ďalší sa predvedieme ako modelka z 90. rokov. Hrať sa s oblečením je zábava!

Foto: SiNSAY