SPÄŤ
Oblečenie

Návrat sedemdesiatych rokov

Od: Henrieta Karabova 22.10.2015
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Nechajme vstúpiť ženskosť do svojich šatníkov
Začiatok jesene 2015 patrí návratu s slávnym sedemdesiatym rokom. Tieto roky sú pre mnohých módnych návrhárov nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie, najmä vďaka ženskosti, ktoré oblečenie i doplnky zo sedemdesiatych rokov výrazne umocňujú. Pritom to vôbec nie je vulgárna ženskosť, akú dnes stretneme na každom kroku, ale decentná a elegantná ženskosť zdôrazňujúca osobnosť dámy.

Návrat sedemdesiatych rokovNečakané protiklady
Móda má rada protiklady, a tak je tu popri trendu neforemných XXL veľkostí , či drsnejších grunge trendov a opačný trend, ktorý jemne a decentne zdôrazňuje krásu ženského tela. Určite si aspoň z filmov pamätáte dámy v šatách s úzkym pásom a zakončením do A, či jemné a krehké žienky v kostýmčekoch béžovej farby, zvlnenými vlasmi a trochu oficiálnym, odmeraným, či nevýrazným pohľadom.

Hlavné prvky 70-tych rokov
Sedemdesiate roky boli charakteristické aj ďalšími prvkami: šatami do tvaru písmena A s nasadenými menšími, či väčšími vreckami, kvalitné hrubé dole rozšírené džínsy, kárované košele, či blúzky s golierikmi, šaty odvrchu po spodok na gombíky, maxi šaty s využitím čipky alebo etno motívov, sukničky do A, tiež môžu byť na gombíky odvrchu po spodok. Nezabúdajme ani na super krátke nohavice!

Lákajú najslávnejšie značky
K módnym návrhárom, ktorí sú paf z rokov sedemdesiatych a hojne ich využívajú vo svojej aktuálnej tvorbe patria návrhári značiek Chloe, Gucci, Emilio Pucci. Tento najnovší trend nájdeme aj v oblečení a doplnkoch z dielne značky Mohito, ktoré sú na našich fotografiách. Samozrejme, každá značka kombinuje prvky nové trendu s jej hlavnými charakteristickými črtami, nestáva sa len otrokom minulosti.

Výrazná červená, tlmené hnedá a modrá
Končiacim sa letom sa mení aj farebnosť oblečenia, ktoré nosíme. Pestré, veselé, svetlé a svieže farby pomaly, ale isto idú do úzadia a prichádza čas na paletu farieb, ktorá je založená na energickej červenej. Tú však dopĺňajú tlmenejšie tóny béžovej a tmavomodrej, ktoré boli tiež veľmi typickými pre sedemdesiate roky minulého storočia. 

Na strihu záleží najviac
Asi nikdy nebol strih tak dôležitý ako práve v sedemdesiatych rokoch. I teraz si ich pripomenieme najmä výraznými výstrihmi v rôznych tvaroch – špecialitou sú hranaté obdĺžnikové, vysokými pásmi, priliehavými topmi, širokými rukávmi. Kombinácia týchto prvkov zvýrazňuje správne proporcie tela a dokáže skryť, ak niečo skryť potrebujeme. Outfity perfektne dopĺňajú kabelky, vzorované šatky a ďalšie kúsky, ktoré budú mať na svedomí fakt, že si módne sedemdesiate roky opäť zamilujeme.

-sz-

Foto: Mohito

womangalérie VŠETKY