NEW CLASSIC: Aké outfity sa skrývajú pod názvom nová klasika?

Klasika nikdy nestarne, niekedy však môže pôsobiť nudne, nezaujímavo či opozerane. Preto je ju dôležité povýšiť na vyššiu úroveň zaujímavými trendovými detailmi. Ako využíva trendová nová klasika?

V kolekciách mnohých módnych značiek nájdeme okrem príležitostných a romantických línií aj klasické, elegantné, vždy módne a štýlové návrhy. Nová klasika znamená harmonický súzvuk elegancie a trendov. Klasický a pokojný štýl navyše zdôrazňuje krásu ženského tela. Mnohí muži vám potvrdia, že žena v typicky mužských outfitoch pôsobí neodolateľne.

nová klasika

Klasika aj vo farbách, ale nie v strihoch

Ku klasike patrí minimalistické spektrum farieb. Prevláda sivá, biela a čierna, po nich nasleduje tmavomodrá. Strihy ženskej klasiky sa však posunuli – nie sú to už vypasované nohavice a úzke saká s previazaným pásom. Omnoho príjemnejšie sa nosia voľnejšie cigaretové nohavice doplnené mierne nadrozmerným sakom. Jeho voľný strih zabezpečí dokonalé pohodlie a zároveň sa veľmi dobre kombinuje. K zaujímavým detailom patrí dvojradové zapínanie, trojštvrťový rukáv. Aj nohavice majú kratší strih. Alebo si radšej vyberieme čierny nohavicový kostým s čipkovým detailom?

Nemusí to byť len kostým

Ak sa chceme obliecť v štýle novej klasiky, nemusíme sa nahodiť do pánskeho obleku či nohavíc. Existuje aj overená šatová klasika. Všimnime si dva čierne modely: jeden má zaujímavo riešené ¾ rukávy a opasok v páse, druhý má jednoduchší strih s asymetrickým lemom, zakončený čipkou. Veľmi decentne pôsobia aj sivé letné šaty na ramienka.

Mohlo by vás zaujímať

Moderné safari

Moderné safari: Ste pripravená na nový trend?

V rámci trendov, ktoré sa snažia byť čo najviac v súlade s prírodou, prežíva znovu oživenie ďalší: safari. Oproti poslednej sezóne, v ktorej vládol safari štýl v nových kolekciách, nájdeme… Čítaj ďaľej

Hravá podoba modernej klasiky

Mladšie ročníky, ktoré majú radi hravé oblečenie a sexy detaily aj v rámci klasických outfitov určite poteší čierno-biela kombinácia. Biela blúzka s hlbokým výstrihom v tvare V alebo s miernejším lodičkovým výstrihom skvele sade k čierne nazberanej širokej sukni nad kolená. Blúzku i línie tela zvýrazníme voľbou sukne so zvýšeným pásom.

Ženskosť a nehu novej klasiky podporujú aj doplnky. Upozorňujeme na veľmi elegantné klasické lodičky na opätku, jemné sandále, malé „clutch“ aj „veľké“ shopper kabelky, ako aj šperky zo zlata kombinované s perlami.

Foto: Mohito

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach