Pánske trendy na najbližšie chladnejšie dni

Kvalitný strih, materiály a ikonické kúsky!
Aj keď je leto v plnom prúde, módni tvorcovia majú už nalinkované kolekcie na jeseň a zimu tohto roka. Aby sme vedeli pripraviť prekvapenie pre svojho partnera, či manžela, alebo mu pomohli vybrať to správne oblečenie, pozrime sa dnes na pánsku módu na najbližšie chladnejšie dni.

Pánske trendyOdvážna elegancia
Trendy pánskej módy na nadchádzajúcu sezónu majú niekoľko základných pravidiel a výrazných prvkov. Kolekcia jeseň/zima u viacerých módnych značiek je vytvorená na základe mužskej elegancie, v ktorej však nechýbajú odvážne strihy. Nevyhnutnosťou sú kvalitné materiály, kontrastné textúry a ikonické kúsky. Tohtoročnou novinkou pokiaľ ide o saká z materiálov je zamat, z farieb pribudla tmavočervená a bordová.

Prepracovaný strih, kvalitná krajčírska úprava
Značka Marks&Spencer, ktorá už od prvých letných dní propaguje svoju pánsku jesenno-zimnú kolekciu ponúka široký sortiment oblekov najrôznejších štýlov. Súčasťou novej kolekcie sú napríklad Modely od Richarda Jamesa, ktorého rukopis je charakteristický strihom na mieru, klasickým krajčírstvom a zameraním na farbu. Podstatou každého kúsku je kvalitne prepracovaný strih a úprava – jemné elegantné prešitia, detaily na vreckách, klopách saka, okolo gombíkových dierok. Mužov, ktorý majú radi výraznejšie kúsky určite osloví modrý flanelový oblek s perfektnou krajčírskou úpravou.

Trendy na každý deň
Pre bežné príležitosti sú veľmi trendy kárované obleky alebo saká – zvyčajne vo farebných kombináciách béžovej bielej, čiernej, karamelovej, či hnedej. Pokiaľ ide o košele, neformálne módne trendy charakterizujú košele s geometrickými vzormi, ktoré dokonale ladia s kravatami. Zaujímavosťou trendových športových kravát je hrubá tkanina, či dokonca flanel a elegancia zvýraznená pásikovým alebo károvaným vzorom v kontrastnej fare ako je podklad. Spomedzi kabátov vyhrávajú tie, ktoré majú dvojradové zapínanie.

Pre cestovateľov
Ruka v ruke s funkčnosťou módnych kúskov idú aj inovatívne technológie. Niektoré z nich napríklad stoja za novým druhom cestovných oblekov – z ľahkých, ľahko skladateľných, vzdušných, a pritom nekrčivých materiálov. Takéto niečo určite ocení každý muž, ktorý trávi podstatnú časť každého dňa na cestách, v aute alebo v iných dopravných prostriedkoch. Na cesty alebo pod športové saká na bežný deň sa hodia jednoduché pulóvre so stojačikom, ktoré dodajú každému mužovi zvláštnu iskru. Na chladnejšie dni sú tu zase roláky s pleteným vzorom.

Doplnkové osvieženie
Novú podobu dostáva aj obuv a doplnky. Povinnosťou muža, ktorý chce držať krok s módou sú kvalitné a praktické mokasíny, jemne štruktúrované cestové alebo pracovné tašky. Oblečenie každého muža by mal spestriť a osviežiť farebný tkaný opasok. Topánky, tašky a príručné taštičky môžu byť obohatené kontrastným štepovaním a kovovými prvkami. Dôležité sú však prírodné materiály, z ktorých, samozrejme, vedie koža. Pokiaľ ide o farebnosť, mierne do úzadia odchádzajú čierne a tmavohnedé, či sivé doplnky, naopak módnou farbou sa stáva farba svetlého gaštana, či čerešňového dreva, odtiene výraznejšie svetlohnedej s jemným nádychom do červena.

-sz-

Foto:  Marks&Spencer