Plesová sezóna láka…

Po sviatkoch pokoja a novoročnom ohňostroji prichádza udalosť, na ktorú sa tešia všetky milovníčky módy.
Plesová sezóna, ktorú každoročne otvára Ples v Opere, je plná noblesy, luxusu, elegancie a hlavne nádherných šiat z dielní najlepších návrhárov!

A ako sa blysnúť na plese?

Plesová sezóna

Plesy sa v minulosti udržiavali predovšetkým ako vhodný spôsob zábavy a zoznamovania sa medzi hornou a strednou vrstvou. Pôvodne boli tradíciou najmä vo Francúzsku a Anglicku. Dnes sa stali obľúbenou formou zábavy pre mnohých ľudí, aj keď trend klasického konceptu plesu postupne zaniká. Naopak, plesové róby sú z roka na rok čoraz noblesnejšie a honosnejšie.

Farby sezóny

Tradičné plesové róby prichádzajú každoročne v rôznych strihoch a vyhotoveniach, avšak musia spĺňať niekoľko základných bodov v rámci etikety. Jedným z hlavných bodov je dĺžka šiat, ktorá je ideálne po zem. Čo sa farieb týka, medzi trendy tohtoročnej sezóny sa zaradili metalické odtiene, predovšetkým strieborná a zlatá, ale samozrejme, aj nadčasová klasika – elegantná čierna alebo výrazná červená. V kurze sú tiež jemné, pastelové odtiene.

Čomu sa radšej vyhnúťť?

K veľkým prehreškom rozhodne patria nevkusné šaty, nelichotiace postave. S farbami treba tiež zaobchádzať opatrne. Čierna síce patrí stále medzi klasiku, avšak ak máte problémy s pleťou, poprípade, ak sa chcete vyhnúť prílišnému zviditeľneniu vrások, zvoľte radšej tmavomodrú, obľúbenú vínovú alebo olivovú. Plesy patria medzi najelegantnejšie spoločenské udalosti, vyhýbať by ste sa preto mali aj nevkusne zladeným a prehnaným šperkom. Zvoľte radšej jednoduchšie, minimalistické kúsky, ktoré jemne podčiarknu krásu vašich šiat.

Fotografie: Twinset. La Femme, Cellbes.sk, Engelsrufer