Pocta slobode: Ukážte oblečením, ako ju máte radi!

Sloboda po ostatných mesiacoch nadobudla trošku iný význam a vážime si ju viac. Na situáciu vo svete nadväzujú aj módni návrhári a dizajnéri – oslavou slobody, voľnosti a kreativity. Nie je úžasné obliecť si niečo, v čom sa cítime jedinečne, výstredne, zároveň veľmi prirodzene a je to pocta slobode?

Pocta slobode

Mnoho módnych dizajnérov a umelcov siaha v týchto dňoch po výrazných farbách, nevšedných tvaroch, zaujímavých kombináciách. Výsledkom sú outfity plné farieb, ale aj umenia, a najmä spomínanej slobody. Pôsobia drzo, dráždivo, sebavedome. Pritom majú hlboký filozofický podtón ide z nich pocta slobode: poukazujú na sexuálnu slobodu, slobodu vo vzťahoch, slobodu pohybu a predovšetkým slobodu prejavu.

Príroda ako afrodiziakum

Veľmi pôsobivé sú prírodné motívy, avšak vo farbách, ktoré pre ne prirodzené nie sú. V nových kolekciách nájdeme vždy veľmi silné prepojenie s prírodou aj v inom zmysle ako len vzormi. Sú to materiály. Aktuálne kolekcie sú vytvorené z trvalo udržateľných látok. Prevláda organická bavlna, ale nájdeme tu aj ľan či hodváb.

Návrat k sedemdesiatym rokom

V nových kolekciách na tento štýl vynikajú jasné farby a vzory sedemdesiatych rokov. Aj strihy majú čosi z tohto slávneho obdobia. Autori nových výstredných kreácií rozprávajú príbehy o ženách a ich výzvach. Poukazujú na dôležitosť slobody a dávajú každej žene možnosť povedať si, čo sa jej páči. Neberme do úvahy, čo povie naša kamarátka či rodina – oblečme si to, v čom sa cítime dobre a čo znázorňuje našu povahu, osobnosť.

Nebojme sa zvláštnych vzorov, ani pestrých farieb

V teplom počasí sa vždy jednoduchšie nosia výstredné modely ako v zime, i keď počas sychravých dní by určite tiež podporili naše pocity. Trendové sú pestrofarebné tričká, sukne či nohavice, pomaľované abstraktnými vzormi. Určite očaríme aj letným overalom na ramienka s rozšírenými nohavicami a samozrejme – výraznými vzormi. Pútavo vyznievajú, napríklad veľké geometrické vzory v oranžovej a červenej farbe na bielom podklade. Vyžadujú si veľkú plochu, preto overal s rozšírenými nohavicami je ten pravý strih.

Mohlo by vás zaujímať

Trendové podkolienky na leto a jeseň

Vyberte si trendové podkolienky, ktoré nohy nielen skrášľujú, ale aj liečia! Aktuálne tohtoročné trendy menia zaužívané zvyklosti. Niekedy dokonca o 180 stupňov. Doposiaľ bolo považované za… Čítaj ďaľej

Foto: Desigual

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach