Pohodlný a zároveň sexi: Aký nočný odev zvoliť?

Je tu jeseň a často máme chuť len tak zaliezť do postele a nič neriešiť. A to vôbec nie je na škodu, sychravé počasie si skrátka trochu toho leňošenia zaslúži. Keď už, tak už. Poďme si to užiť a poriadne sa na to pripraviť. Je čas na poriadnu revíziu nočného šatníka!

Mrknite sa do skrine a vyberte si všetko, v čom bežne spíte. Sú tam len úžasné pohodlné staré vyťahané tričká? Alebo pyžamo, ktoré pamätá aj lepšie časy alebo sexi košieľka, v ktorej sa hanbíte spať? Tak potom je na čase zaobstarať si niečo nové, niečo, čo bude nielen ultrapohodlné, ale tiež slušivé. Pretože aj to, že sa cítime príťažlivo, nám pomáha k plnohodnotnému spánku.

Nočné šatôčky pre každú príležitosť

Absolútny základ každého nočného šatníka je elegantná košieľka, ktorá pripomína šaty. Môže byť jednofarebná, viacfarebná, rovnako tak ako saténová či bavlnená. Záleží, čo je vám najpríjemnejší. Tieto nočné šatičky nemusia byť lascívne, stačia len drobné malé čipky pri výstrihu, ktoré ich vyzdobia a pozdvihnú. Pozor, nikdy však nevoľte košieľky až na zem, nech nevyzeráte ako zo začiatku minulého storočia. Dĺžku voľte maximálne ku kolenám.

nočný odev

Pyžamo, ktoré sedí

Niektoré dámy sa v košeli skrátka cítia nahé a nedajú dopustiť na pyžamo. Aj vo svete pyžám existujú trendy, ktorým momentálne velí minikraťasové pyžamo . Ak si k nemu zvolíte tielko, alebo tričko s dlhým rukávom, je len na vás, ale určite sa nebojte farieb. Máte rady ružovú, ale cítite sa na ňu stará? Máte rady strakaté farby a vzory, ale do práce to nie je úplne ono? Tak v nich pokojne môžete spať!

nočný odev

Pohodlné kimono

Ak nie ste zástankyňou nočných košieľok ani pyžám, možno pre vás bude to pravé spacie kimono. Túto voľnejšiu košeľu si jednoducho previažete v páse a zaviniete sa do nej. Aj keď má väčšinou dlhý rukáv, nemusíte sa báť, že vám v nej bude horúco. Kimoná sú väčšinou saténové, bavlnené s viskózou, prípadne z ďalších priedušných materiálov. Ale pozor na dĺžku – dlhé kimoná nelichotia postavám typu jabĺčko, krátke zase nie sú pre hrušky. Správne zvolené kimono vám poriadne pristane!

Trochu odvahy?

Váhate nad tým, či si zaobstarať erotickú košieľku, alebo či sa v nej budete hanbiť a cítiť nepríjemne? Nie je nič horšie, než spať v niečom, v čom sa cítite nepríjemne. Takže ak vás erotická košieľka s minimom látky desí, stavte na decentnejšie kúsky. Trebárs jemné, čipkované košieľky zo saténu z ľahkého splývavého materiálu.

Vaše obľúbené nočné odevy čas od času striedajte, nielen podľa ročného obdobia, ale aj podľa nálady. Nech vás jednotlivé kúsky nezačnú nudiť!