Privítajme slnko v bielej!

Absolútny základ novej sezóny:  Košeľa v bielej farbe !

Biela je desaťročia farbou leta, čistoty, nevinnosti. Pôsobí sviežo  a omladzujúcu, a tak niet pochýb o tom, že by mala mať pevné miesto aj v našom šatníku. Dá sa skvele kombinovať a na jar a v lete tohto roka poletí v kombinácii so zemitými alebo jemnými pastelovými farbami.

bielej

 

 

Neodmysliteľný a zároveň nesmrteľný základ

Je to úplne jednoduché, a pritom pôsobivé. Biela košeľa alebo tričko je nesmrteľným a skvelým základom elegantného, i športového jarného, či letného looku. K trendu bielych košieľ sa hrdo hlási aj módna značka Marks & Spencer, ktorá vyrába biele košele od roku 1955 a ročne ich predá viac než štvrť milióna kusov.

Klasika pre ženy

Ženy, ktoré pracujú v kancelárii klasiku jednoducho milujú, a preto biela košeľa do kancelárie od tejto značky je k dispozícii vo všetkých typy strihov (14 rôznych štýlov bielych košieľ). Väčšinou majú štandardne skryté gombíky, a preto neuvidíme žiadne vytŕčajúce nerovnosti, i keď na košeli budeme mať priliehavý sveter.

Jednoduchšie žehlenie

Obrovskou pomocou pre každú dámu je využitie technológie Easy to Iron, vďaka ktorej sa koľele a blúzky jednoducho žehlia. Netreba hovoriť o tom, že nám to ušetrí veľa času a námahy. V prípade, že patríme k ženám, ktoré sú obdarené väčším poprsím, si môžeme vybrať zo špeciálnych strihov určené pre takéto typy postavy. Košele označené Fuller Bust majú o 5 cm navyše v obvode poprsia, a tak zabezpečujú dokonalý komfort i pri väčších prsníkoch.

Biela nemusí byť nudná

Nie je biela ako biela, a preto kombinácie rôznych odtieňov bielej môžu vytvoriť veľmi zaujímavú vizáž. Môžeme byť síce celé v bielom, ale pritom každý kúsok môže byť iný – pozáme stupdenú a teplú bielu farbu, slonovinovú bielu, či snehobielu, bielu s nádychom do siva alebo modra.

Vyskúšať môžete aj najrôznejšie kombinácie s inými farbami, podľa toho, čo chceme na naše postave zvýrazniť – napríklad biele nohavice, ktoré zvýraznia naše nohy (v kombinácii s kontrastným topom), či šaty, kde je základom práve táto farba. Nezabudnime na doplnky. Biela kabelka alebo topánky by nemali ostať bez povšimnutia.

Pohodlnejšie v tričku

Ak patríme k ženám športovejšej nátury a lepšie sa cítime v pohodlných tričkách či pulóvrikoch, nie je problém. Značka Marks & Spencer vyrába biele tričká od roku 1941 a ročne sa ich predá viac ako milión kusov. Ak by boli poukladané vedľa seba, tak by pokryli vzdialenosť medzi Parížom a Londýnom tam i späť.

Táto značka v novej sezóne jar/leto 2016 ponúka 10 rôznych štýlov. Väčšina z nich je navyše obohatená o technológiu StayNEW™, ktorá zabezpečí, že tričko vydrží žiarivé a bude vyzerať ako nové oveľa dlhšie. Až 40 % všetkých tričiek v ponuke tejto značky tvoria tie, ktoré sú vyrobené len z bavlny. Je to i tým, že Marks & Spencer dbá o jej recykláciu a fairtrade nákup. Samozrejme, biele tričká a košele v najrôznejších strihoch ponúkajú aj iné módne značky.

-sz-

Foto: Marks & Spencer