Renesancia a barok v módnych kúskoch

Páčia sa vám historické filmy? Rady sa kocháte róbami, ktoré nosili ženy v období renesancie a baroka? Máme pre vás príjemnú správu: prvky z týchto štýlov prenikajú do súčasných trendov a vy sa môžete cítiť ako vznešená dáma zo stredoveku. Renesancia a barok v módnych kúskoch je tu!

https://www.reserved.com

Očarujúce diela z čias renesancie a baroka pochádzali predovšetkým z Toskánska. Nájdeme tu elegantne vyzdobené paláce, honosné umelecké diela. Z filmov si určite pamätáte charakteristické oblečenie pre tú dobu, kombinované s kúzlom kamenných, ospalých miest. Toskánsky barok a renesancia prežívajú znovuzrodenie, ich prvky sa dostávajú do svetových trendov známych značiek.

Ako z historického filmu

V oblečení s prvkami týchto štýlov nám bude úplne ináč chutiť i každodenná káva, večerná prechádzka alebo návšteva kina. Prečo si nedopriať radosť z nového štýlového oblečenia? Z nových kolekcií vyžaruje záhadná melanchólia, túžba po dávnych časoch a dolce vita – slávne talianske užívanie si života. Dizajnéri zachytili žiaru starej buržoázie: zložité výtvory z obdobia, vintage drahokamy, dlho skryté poklady uložené v podkroví.

Hlavné prvky návratu k renesancii a baroku

K staronovému štýlu patria dlhé šaty z ťažkých materiálov s bohatými ozdobami. Ďalšími významnými prvkami sú: nadýchané rukávy košieľ, svetrov alebo šiat, ozdobné detaily okolo krku a doplnky v retro štýle. Dominujú voľné strihy, ktoré kombinujú kontrastné látky, ako je ľahký satén alebo hodváb s ťažším žakárom a vlnou, a výrazná paleta inšpirovaná Caravaggiovými dielami založenými na rubínovej, zlatej, smaragdovej a čiernej farbe.

Kombinujme s minimalizmom

K oblečeniu s nádychom histórie sa skvele hodia jednoduché moderné prvky a odevy. Zaujímavá je tiež kombinácia romantických šiat a kabáta vyrobeného z látky imitujúcej vnútornú vrstvu ovčej kože, či z dlhej nepravej kožušiny. Sú reakciou dizajnérov na trend bez kožušín a rešpektovanie práv zvierat.

Návrat k histórii aj pre mužov

Návrat k renesancii a baroku sa objavuje aj v pánskych trendoch. Pozornosť upútajú univerzálne riešenia inšpirované vonkajším prostredím a funkčnosť športového oblečenia. Renesancia a barok v módnych kúskoch u pánov – nájdeme aj tu odkazy na klasické umenie.