Rifľovina: Ako bude vyzerať túto zimu?

Rifľovina nikdy nevyjde z módy, ale vždy príde v nejakej obmene. Ako sa bude nosiť túto zimu?

Základ šatníka

Bez ohľadu na to, či sme žena alebo muž, či je náš štýl športový alebo skôr elegantný by sme mali mať v šatníku rifľovinu. Pre väčšinu z nás znamená priamo základ šatníka. Počas tejto zimy sa módni dizajnéri vrátili do deväťdesiatych rokov minulého storočia, kedy bol doslova všade. Strihy z tohto obdobia dnes zažívajú renesanciu.

Rifľovina
https://stock.adobe.com

Recyklovanie a ekológia

Novinkou sezóny je, že do predaja prichádzajú aj modely vyrobené z ekologicky vypestovanej bavlny a zároveň kúsky z recyklovaného denimu. Mnohým módnym značkám už nie je jedno, koľko chemikálií sa na výrobu outfitov používa, koľko odpadu sa vyprodukuje a koľko energie spotrebuje. Nové rifľové oblečenie je preto nielen štýlové a pohodlné, ale zároveň ekologické a v prospech nášho životného prostredia. Samozrejme, nie všetky značky uvažujú ekologicky.

Čierna a námornícka modrá

Viete o tom, že námornícka modrá bude v roku 2020 veľkým interiérovým trendov? Pomaly, ale isto sa pretláča aj do šatníka. Je decentná, elegantná, má veľmi blízko k čiernej, ktorú dokáže zastúpiť. Zaujímavé kombinácie vznikajú aj, keď si oblečieme dva rifľové kúsky, z ktorých je jeden čierny a jeden v námorníckej modrej. Stále sa však bude nosiť aj svetlomodrá, a to pokojne aj od hlavy po päty. Svetlomodrú skombinujme s čiernymi doplnkami.

Zaujímavo pôsobí rifľovina v krémovej alebo v béžovej farbe – vynikne najmä na pánskych i dámskych košeliach.

Pohodlné strihy

Nemusíme sa báť, že sa v moderných rifľových outfitoch budeme cítiť uväznené. Trendové sú nadrozmerné bundy, veľké a dlhé košele, rozšírené nohavice s vysokým pásom. Nad tým, čo si k rifliam oblečieme sa nemusíme veľmi trápiť. Trendom sú čo najjednoduchšie tričká – stačí biele tričko s krátkym rukávom, nosia sa aj béžové s čiernym lemovaním alebo pásikmi.

Foto: House