Rifľovina v novej podobe: Jemná a čarovná

Rifľovina je stále aktuálna, už desaťročia prakticky bez prestávky. Avšak, vždy je iná. Ako vyzerajú najaktuálnejšie jarné trendy? Aká je rifľovina v novej podobe?

Rifľovina v novej podobe

Zmena farebnosti

Kým za ostatné roky bola trendová najmä modrá – v rôznych odtieňoch a čierna rifľovina, dnes prichádza v úplne novej farebnosti. Na prvý pohľad by ste ani nepovedali, že to je rifľovina. Jemná farebnosť, pričom sa do popredia dostáva biela, nebude len výsadou letných dní. Rovnako uvoľňujúco a prekvapivo pôsobia nové strihy. Trojštvrťové voľné nohavice v bielej rifľovine pôsobia elegantne a zároveň pohodlne – môžeme si ich obliecť do práce, aj na nedeľnú prechádzku s kamarátkami. Alebo – čo poviete na rifľový kostým v maslovej farbe?

Nečakané vzory

Rifľové oblečenie sa objavuje aj v nečakaných vzoroch. Už to nie je len melír, vyšívané prvky alebo nápisy, strapce, či zámerne prederavené miesta. V elegantnej podobe s tenšími či hrubšími pásikmi prekvapuje a osviežuje šatník každej modernej ženy. Aktuálne sú aj prechody medzi dvoma farbami na jednom kuse outfitu. Napríklad nohavice, ktoré sú pri páse tmavomodré a pri stehnách prechádzajú do bielej.

Prekvapme v šatách

Tento materiál vyznieva zaujímavo aj na dámskych šatách. Či si už zvolíme úzky zavinovací strih alebo šaty strihnuté v páse s nazberanou sukňou – vždy budeme pôsobiť originálne. Na šatách vyniknú odtiene modrej, najmä svetlomodrá, ale aj, napríklad, škoricová.

Rifľovina v novej podobe – V štýle vintage

Dámske rifľové kolekcie viacerých módnych značiek nesú v sebe silný vintage odkaz. Je viditeľný v strihoch, textúrach a použitej farebnej schéme. V kolekcii nájdete rovné džínsy s vysokým pásom, širokými šatami s veľkými rozparkami, crop topmi a krátkymi oversize bundami. Čo je nové na denimových košeľových šatách s V výstrihom a stiahnutých opaskom? Obrovskú úlohu tu zohrávajú detaily – vypraté tkaniny, mramorové vzory alebo ombre potlače – to je estetika 90. rokov. Všetky modely sú v trochu vypratej farebnej palete, prašnej modrej, bledožltej alebo slonovinovej. Jednoliatosť retro džínsov je v kampani narušená ďalšími vintage návratmi, ako sú cyklistické šortky, tesné tričká a nohavice s hadím vzorom, ktoré len zdôrazňujú ich divoký charakter.

Foto: Reserved