Trendové doplnky: Veľké, teplé a mäkké

Bez doplnkov by nebola móda módou. Často sú to práve ony, ktoré dodajú záverečný punc a čaro nášmu outfitu ako dôležitá bodka, otáznik, či výkričník. Nikdy nie sú podstatnejšie ako na jeseň a v zime, kedy majú svoje praktické opodstatnenie. Avšak aj hrejivé šály, rukavice, či čiapky môžu vyzerať jednoducho cool!

Trendové doplnky

Trendy čiapky

Pletené čiapky s rôznych druhov materiálov – od lesklých tenších po hrubé mohérové nás počas tejto sezóny dokonale ochránia pred zimou, navyše budeme aj IN. Stále sú veľmi módne brmbolce a rôzne „chlapté“ nášivky, samozrejme, preferujeme umelú kožušinu. Nádherne vyzerajú vo vínovej, okrovej, či fialovej farbe. Elegantnejšie a romantickejšie povahy môžu uprednostniť sivú, lososovú či svetloružovú.

Do čoho sa zababušiť?

Pokiaľ ide o šály a šatky platí – čím väčší a čím teplejší, tým lepší. Najmódnejšie sú veľké hrubé šatky, do ktorých sa môžete zababušiť prakticky od hlavy po päty, ak by ste chceli. Takáto šatka či šál majú tiež funkciu pokrývky hlavy. Nemusíme nosiť čiapku, len jednoducho vytiahneme šatku na hlavu a máme v teple hlavu, krk aj hrudník. Pozor, nedajme sa vždy zlákať dizajnom. Dôležité je, aby bol materiál príjemný i na tvár, aby nás nepichal, či nedráždil pokožku. Inak by sa len veľmi ťažko nosil, i keď môže vyzerať prekrásne.

Zdobené rukavičky

Novinkou, ktorú môžete počas tejto sezóny vidieť na teplých pletených rukaviciach sú našité flitre alebo vsadené kamienky a kovové ozdoby. Veľmi módne sú nášivky na rukaviciach, rôzne milé a vtipné obrázky, ktorými môžeme iným odkázať čosi o sebe. Ak nemáme radi zakryté prsty alebo ich potrebujeme často používať, zvoľme si rukavice, ktoré siahajú len po prsty – zakrývajú dlaň, ale prsty len čiastočne, prípadne sa dajú zakryť.

Podstatný je štýl

Štýlovou a sexy novinkou v jesenno-zimných kolekciách sú klobúky, ktoré si získavajú dôležitosť. Ako sme spomínali šály sú veľmi mäkké, veľké a skutočne oversize, a tak sa doplnok mení na dominantný kúsok. Do hry sa dostávajú najmódnejšie farby jesene a zimy – odtiene burgundského vína, čierna, čistá biela a sivá. Čiapky zaujmú výraznými nápismi i výšivkami kvetov.

-sz-

Foto: house