Trendy jari v šperkoch 2019

V jarných trendoch šperkov zohráva hlavnú úlohu naša kreativita a fantázia. Symbolikou jarných mesiacov sa stávajú okrem kvetinových motívov aj vzory inšpirované prírodnou témou, ako sú motýle, vážky, včielky i štvorlístky. Stále aktuálne sú kombinácie kovov a vrstvenie šperkov, ktoré vo svete módy sledujeme už od vlaňajších letných kolekcií. Do popredia sa dostávajú jednoduché a elegantné šperky, ktoré sú vhodné na každodenné nosenie i špeciálne príležitosti. Vybrali sme pre vašu inšpiráciu tie najštýlovejšie kúsky jari 2019.

Vyfarbite svoj outfit

S pribúdajúcimi lúčmi slnka siahame čoraz viac po farebných outfitoch, ku ktorým sa nám ľahko kombinujú šperky podobných farieb. Nemusíme sa báť ani kombinácií pastelových odtieňov, pretože vďaka ich jemnej tonalite pôsobia sviežo, čo z nich robí trend jarnej sezóny.

Vedúcou už z predošlej jari zostáva ružová a mentolová farba, s ktorými môžeme nosiť púdrovú alebo bielu. Návrhári šperkov sa týmto trendom tešia, pretože môžu popustiť uzdu fantázii a vytvoriť skutočne zaujímavé jarné kolekcie šperkov. Posúďte sami na základe výberu, ktorý sme pre vás pripravili.

Aby vám neuleteli

V kolekciách svetoznámych dizajnérov šperkov sa objavujú témy prírody vždy s príchodom jari, a nie je tomu inak ani v sezóne 2019. Stálicami medzi jarnými motívmi šperkov sú tradične motýle, včielky a kvietky rôznych veľkostí a tvarov.

 Osviežte svoj štýl príveskami na náramky alebo brošňami, ktorých popularita opäť stúpa.                 

Koľko ich zladíte vy?

V šperkovniciach nájdeme tento typ náušníc už niekoľko desaťročí, ale tejto sezóne doslova kraľujú – napichovačky . Vyzdvihli ich najmä mladé ženy, ktoré nosia v ušiach hneď niekoľko menších i väčších náušníc tohto druhu naraz. Trendy kúskami jari sú napichovačky s motívmi kvietkov, motýľov a štvorlístkov.

Drobnejšie náušnice sú skutočne praktické, jednoduché, pôsobia elegantne a nezavadzajú pri práci alebo starostlivosti o deti. Napichovačky sú jednoducho voľbou číslo jeden tejto jari.

Náramky, a ešte viac náramkov

Časy, kedy sme nosili na zápästí jeden náramok sú už dávno preč – hitom sa stalo vrstvenie! Skombinovať môžete okrem rôznych hrúbok aj materiály.

Ku vrstveným náramkom zvykneme zladiť aj hodinky alebo jeden výraznejší náramok. Nemusíte sa báť ani príveskov na náramky, pretože v jarných mesiacoch po zimných kabátoch môžeme opäť nosiť ľahké saká, ku ktorým sú náramky s príveskami ideálnym doplnkom. Ak ste vyznávačom jemných náramkových príveskov, rozhodne sa potešíte kolekcii šperkov Charmie, ktoré vám prinesú pocit hravosti a sviežej ľahkosti.

Trendy jari v šperkoch 2019
Kolekcia šperkov Charmie

Stálice vo svete šperkov

Všetky ich poznáme a občas nám spôsobujú vrásky, keď sa nám zamotajú do vlasov, no napriek tomu ich milujeme – hovoríme o visiacich náušniciach. Pri výbere šperku dbajte na kvalitu a precízne spracovanie, aby ste sa z náušníc mohli tešiť čo najdlhšie.

Visiace náušnice sú vhodné na výnimočné príležitosti, k jednoduchým šatám alebo outfitom, ku ktorým väčšinou ladíme len jeden výraznejší šperk. Sú skvelou voľbou na svadby, spoločenské udalosti, ale aj na piatkové posedenie v meste s kamarátkami. Ktoré z nášho výberu si zvolíte vy?

Viac inšpirácie nájdete na stránke:

www.sofia.sk