V štýle safari. Aj v meste môže byť džungľa

Safari štýl sa pravidelne vracia do módy – vždy v nových a nových obmenách. Počas tohto leta si opäť môžeme vychutnať jeho znovuzrodenie, a to v ešte príjemnejšie podobne.

v štýle safari

V najnovšej letnej móde budú prvky a vzory z tropických krajín skombinované s tónmi zeme a tiež ponesú jemný náznak štýlu vintage. Dizajnéri kladú veľký dôraz na udržateľnosť, letné kolekcie preto budú doslova oslavou prírody v štýle safari. Nielen z hľadiska farieb, ako aj z pohľadu praktickosti, ženskosti a vybraných materiálov.

Inšpirujme sa v štýle safari

Safari v novej podobne má typický mestský dizajn s nádychom neformálnosti. Nechýba nádych exotiky. Jedna z módnych kolekcií uprednostňuje špeciálnu udržateľnú látku nazvanú Tencel. Hovorí sa o nej, ako o hviezde udržateľnosti. Je mäkká na dotyk, pohodlná a príjemná. Je vyrobená z vysoko priedušných ekologických vláken z drevnej celulózy alebo buničiny, ktoré sú príjemné na pokožke. Navyše táto látka je jemne elastická flexibilná a absorbuje vlhkosť lepšie ako bavlna pri výbornej flexibilite.

Pre každú príležitosť a každú ženu

Tohtoročné letné kapsulové kolekcie sú univerzálne, vhodné pre každú príležitosť a pre všetky ženy. Nechýbajú vzdušné šaty príjemných strihov, ktoré sú pre mnohé z nás v základom letného šatníka. Využívajú  utilitárny štýl, kombinujú ho so ženskosťou a zvýraznením kriviek. Safari štýl v nových módnych kúskoch je jednoducho veľmi sexy, i bez toho, aby bol vyzývavý.

Detaily sú samostatným zážitkom

Veľmi dôležité sú detaily, ktoré sú prakticky samy o sebe zážitkom. Drevené gombíky, látkové opasky, veľké našité vrecká, kvetinová potlač. Nezabudnime na plátenné tašky, drevené náušnice, pohodlnú obuv. Na druhej strane, k safari šatám si môžeme bez problémov obuť aj lodičky, ideálne v prírodných farbách – podľa toho, či ideme do práce, na spoločenské stretnutie alebo na prechádzku s kamarátkou do mesta. Šaty v štýle safari spestríme machovo zeleným kabátikom alebo maxi košeľou.

Mohlo by vás zaujímať

Čo si obliecť na rande

Čo si obliecť na rande?

Idete na rande? Provokujte! Hoci sviatok Valentína už bol veľmi dávno, nikdy nie je nevhodný čas, aby sme si pripomenuli svoju lásku a ukázali svetu, že … Čítaj ďaľej

Foto: Desigual